Wtorek, 21 listopada 2017. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Ostre strzelanie w ostatnim sparingu MKS-u

2016-03-09 15:30:47 (ost. akt: 2016-03-09 15:35:52)

MKS Przasnysz rozegrał ostatni sparing przed rozpoczynającymi się już w ten weekend rozgrywkami ligowymi. Przasnyszanie pokonali pewnie i bez specjalnego wysiłku Makowiankę Maków Mazowiecki 7-2. Bramki strzelali: Piotr Piasecki - 2, Michał Pragacz - 2 oraz Krzysztof Butryn, Marcin Bartosiewicz i Maciej Smoliński. W niedzielę o godzinie 11 w Płocku MKS rozegra pierwszy mecz w rundzie wiosennej. Rywalem będzie miejscowa Wisła.

Trener Wiktor Pełkowski nie ma możliwości optymalnego zestawienia składu. Przeciw Makowiance wystawił taki, który być może z niewielkimi korektami zagra w lidze. Już w 8. minucie Piotr Piasecki pęknie wyszedł do dośrodkowanej przez Łukasza Wróblewskiego z rożnego piłki i strzałem głową posłał ją w okienko bramki Makowianki. Przasnyszanie cały czas przeważali, a przyjezdni próbowali ataków z kontry.

W 28. minucie po akcji aktywnego Łukasza Wróblewskiego z bliskiej odległości na bramkę strzelał Maciej Smoliński, jego strzał bramkarz jeszcze obronił, ale był bezradny wobec dobitki Marcina Bartosiewicza, który jest bliski wywalczenia sobie miejsca w podstawowej jedenastce biało–niebieskich. Kilka minut później po solowej akcji Wróblewski trafił w słupek, ale w 35. minucie było już 3-0.

Kamil Rutkowski zagrał na lewe skrzydło do Smolińskiego, ten świetnie ograł dwóch obrońców i technicznym strzałem w długi róg podwyższył wynik. Dwie minuty później po akcji aktywnego Wróblewskiego ponownie do bramki trafił Piasecki i było już 4-0. Utrata koncentracji i rozluźnienie przyniosły gola Makowiance, która w 40. minucie zagrała lewą stroną i zdobyła gola.

W 55. minucie Smoliński przedzierał się w polu karnym między dwoma obrońcami, został sfaulowany, a Michał Pragacz pewnie wykorzystał rzut karny, zdobywając gola na 5-1. W 70. minucie po błędzie na lewej obronie i dośrodkowaniu w pole karne Makowianka zdobyła gola numer dwa. MKS odpowiedział trafieniem w 82. minucie Krzysztofa Butryna z rzutu wolnego oraz golem Pragacza w 85. minucie po podaniu Jarosława Chełchowskiego.