Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Czytelnik: Taką drogą wożę dzieci na przystanek

2016-03-11 13:54:56 (ost. akt: 2016-03-11 13:55:41)

Podziel się:

Błotnista maź stanowi drogę dojazdową do posesji jednego z naszych Czytelników. Posesja ta jest w obrębie gminy Przasnysz, droga zaś położona jest na działce w obrębie gm. Krasne.

A konkretnie trakt jest położony na działce nr 39 w obrębie wsi Nowe Żmijewo (gm. Krasne), zaś siedlisko naszego Czytelnika formalnie znajduje się w miejscowości Annopol (gm. Przasnysz). – Tą drogą odwożę dzieci w wieku 7 i 9 lat na przystanek autobusowy, skąd jeżdżą do szkoły. Nie da się bowiem przebrnąć jej sucha nogą, gdy trochę popada – wskazuje nasz rozmówca.

W dodatku korzystają z niej także rolnicy, a co za tym idzie, wjeżdża tam ciężki sprzęt. Dlatego mieszkaniec Annopola występował do gm. Krasne już niejednokrotnie w kwestii modernizacji drogi. Bezskutecznie. – Wystarczyłoby ja nawieźć żwirem i porządnie nim utwardzić – przekonuje nasz Czytelnik.
Wójt gm. Krasne Michał Szczepański stawia sprawę jasno: - W tegorocznym budżecie gminy nie są zaplanowane środki na remont tej drogi – informuje. I przekonuje: - Gmina nie rozważała tej inwestycji, ważniejsze są remonty i modernizacja dróg, po których jeżdżą autobusy dowożące dzieci do szkół.
Wskazuje też, że nasz rozmówca jest mieszkańcem innej gminy. - W myśl art. 1 i 7 ustawy o samorządzie gminnym, dany mieszkaniec powinien prosić o pomoc przedstawicieli własnej gminy, czyli gminy Przasnysz – tłumaczy wójt Szczepański.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB