Sobota, 18 listopada 2017. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Wygrana i przegrana na zakończenie rozgrywek

2016-03-12 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-11 14:00:36)

W zeszłym tygodniu rozegrana została ostatnia kolejka spotkań Zarębskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, która decydowała o czołowych miejscach w ogólnej tabeli.

Pierwsi na boisko wybiegli starsi przasnyscy siatkarze, którzy zmierzyli się, z aktualnie drugim zespołem ligi, Dylewianką Dylewo. Mecz był bardzo wyrównany i stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy i drugi set toczyły się pod dyktando dylewskiej drużyny, która wykorzystała braki kadrowe naszych chłopców. Mimo braku kilku podstawowych zawodników, przasnyszanie starali się za wszelką cenę dorównać przyjezdnej ekipie, ale to goście w końcówkach byli nieznacznie lepsi. W trzeciej partii zawodnicy Zrywu, po dołączeniu Grzegorza Jackowskiego, dominowali nad swoimi przeciwnikami, raz za razem kończąc akcje efektownymi atakami. Czwarta partia była niezwykle dramatyczna. Goście mieli piłkę meczową, ale fatalne błędy w ataku i obronie odwróciły wynik na korzyść przasnyszan. Tie-break to również dominacja dylewskich siatkarzy. Jednak dwie niewykorzystane piłki meczowe wpłynęły mobilizująco na dawny ,,Zryw Młodzieży”, który grając rewelacyjnie w obronie, zakończył ostatnią partię wynikiem 16:14 i całe spotkanie 3:2.

Równie dramatyczne spotkanie rozegrali w Lesznie młodsi przasnyscy siatkarze. Przeciwnikiem Jumidy był GUKS Krasnosielc. Pierwszy set, po emocjonującej końcówce, wygrali goście. Wysokie wygrane w drugim i trzecim secie Jumidy Przasnysz za bardzo uspokoiły naszych siatkarzy, którzy myśleli, że mecz już się zakończył. W czwartej odsłonie meczu zdesperowani siatkarze z Krasnosielca wyrównali stan rywalizacji. W tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt i żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi gwarantującej wygraną. Jednak w tym dniu szczęście było po stronie gości i to oni mogli cieszyć się z wygranej piątej partii 15:13. Jumida, mimo przegranego meczu 2:3, zapewniła sobie pierwsze miejsce w zarębskiej lidze, natomiast druga przasnyska ekipa uplasowała się na trzecim miejscu podium.