Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Bartek jedzie na mistrzostwa do USA

2016-03-15 14:30:38 (ost. akt: 2016-03-15 14:32:39)

Podziel się:

W Tartu w Estonii odbyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym klasycznym. Nasz powiat reprezentował Bartłomiej Kiersikowski, wychowanek klubu LKS Grom Przasnysz, którego trenerem jest Cezary Pykała.

Zawodnik wystartował w kategorii wagowej do 74 kg. Wywalczył wicemistrzostwo Europy z wynikiem 515 kg. To historyczne wydarzenie, ponieważ to pierwszy medal przasnyskiego sportu wywalczony na europejskiej imprezie.

- Wierzyłem, że kiedyś Bartek zdobędzie ten upragniony medal na tak ważnej imprezie. Dążył do tego, ciężko pracował na ten wynik. Bartek to rozwojowy, ambitny zawodnik. Ciągle poprawiał swoje wyniki. Od ubiegłorocznych Mistrzostw Polski poprawił wynik o 47,5 kg. Walka na Mistrzostwach Europy była zacięta. W przysiadzie Bartek stracił trochę do zawodnika ze Szwecji, złotego medalisty, ale uplasował się na 2. miejscu – relacjonuje Cezary Pykała.

Następnym bojem było wyciskanie sztangi leżąc. Tutaj nasz zawodnik został również wyprzedzony przez Szweda oraz kolegę z reprezentacji Polski. Trzecim starciem był tzw. martwy ciąg. - Bartek rywalizował już tylko z zawodnikiem ze Szwecji, zaliczając 220 kg. Ustąpił tylko o 5 kg Szwedowi. Mógł w tej konkurencji pokonać rywala. Stać go było na wynik 227,5 kg, ale tak się nie stało. Przed nim Mistrzostwa Świata w USA w dniach 19-26 czerwca tego roku. Bartek jest aktualnym rekordzistą Polski w martwym ciągu, ale będzie próbował zaatakować rekord świata – zapewnia Pykała.
On i zawodnik dziękują Mariuszowi Cichowskiemu, który koordynuje wyjazdy z ramienia sponsora, Arturowi Orzołowi, Lechowi Pykale, Marcinowi Szczepkowskiemu, samorządowcom i wszystkim tym, którzy im kibicują i ich wspomagają.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB