środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Stylowy „Garniec rozmaitości"

2016-03-15 14:35:52 (ost. akt: 2016-03-15 14:37:06)

Podziel się:

Za sprawą Grupy Historyczno–Literackiej „STYL” i grupy muzycznej z Miejskiego Domu Kultury, zawitała do naszego miasta wiosna. W tym roku przyniesiona w dużym, żeliwnym garncu z ogromnym bukietem zimowo–wiosennych gałązek.

- Był duży, drewniany kogut – symbol wiosny, odrodzenia i zbliżającej się Wielkanocy. Była piękna lalka w kolorowym, ludowym stroju, która siedziała w glinianym garncu, przypominającym pisankę, a przy innym, żeliwnym garncu przycupnęła sobie zielono–żółta żabka - relacjonuje Jan Chmielewski, prezes GH-L „Styl”.

Wszystko to, w połączeniu z piękną, słoneczną wiosenną pogodą stanowiło prawdziwie wiosenny klimat w tle spektaklu, jaki grupa „STYL” zaprezentowała w niedzielę 13 marca w MDK-u, w Sali Otwartego Umysłu. Przedstawienie nosiło tytuł „Garniec Rozmaitości”. - Widzowie mogli wysłuchać wierszy o wiośnie, miłości, życiu i przyrodzie, była też proza przedstawiona w formie miniteatru oraz wspomnienia o ludziach i wydarzeniach związanych z marcem. Wszystko to uzupełniała prawdziwie wiosenna muzyka. To była bardzo udana niedziela dla tych, którzy wybrali się tego dnia do przasnyskiego domu kultury - zapewnia Jan Chmielewski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB