Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Centrum Chorzel? Nowoczesne z nutką tradycji

2016-03-15 14:39:05 (ost. akt: 2016-03-15 14:41:19)

Podziel się:

Nowoczesne, funkcjonalne i przyciągające uwagę – takie ma być centrum Chorzel za kilka lat. Mieszkańcy będą mogli korzystać z amfiteatru, pasaży z częścią usługowo–rekreacyjną, ale także tzw. „inkubatora przedsiębiorczości”. To tylko część planów dotyczących centrum miasta.

– Chciałabym stworzyć centrum Chorzel z XXI wieku, które pewnymi elementami nawiązywałoby do kultury kurpiowskiej. Będzie to wizytówka naszego miasta, wobec której nie da się przejść obojętnie. Nowy wizerunek Chorzel powinien przyciągać uwagę zarówno turystów, jak i mieszkańców – twierdzi Beata Szczepankowska, burmistrz Chorzel.

Przy wspólnym stole
Spotkanie w sprawie projektu miejscowego zagospodarowania centrum Chorzel odbyło się 1 marca w tutejszym magistracie. Przy wspólnym stole zasiedli: Beata Szczepankowska (burmistrz Chorzel), Zenon Szczepankowski (starosta przasnyski), Łukasz Kowalski, Paweł Góra oraz Grzegorz Ziętek (zespół architektoniczno–urbanistyczny), Agnieszka Opalach i Radosław Szydlik (pracownicy Referatu Rozwoju Miasta i Gminy Chorzele).
- Omówiono szczegóły dotyczące projektu. Dziś już wiadomo, że założenia planu są bardzo proste: centrum Chorzel ma być przyjazne i funkcjonalne dla mieszkańców. Planowane w centrum miasta budownictwo wielorodzinne zakłada możliwość zorganizowania różnych usług czy handlu. Chodzi o to, aby mądrze połączyć część mieszkalną z usługową, z korzyścią dla wszystkich – podkreśla Monika Sobierajewska, rzecznik prasowy miasta i gminy Chorzele
Starosta Zenon Szczepankowski zaznaczył, że zależy mu na tym, aby Chorzele były coraz piękniejsze. - A przy tym otwarte na potrzeby mieszkańców. Każda ze sfer życia jest ważna, zarówno jeśli chodzi o budownictwo wielorodzinne, jak i o sferę handlowo-usługową – stwierdził Zenon Szczepankowski.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB