Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Miasto rusza z „500plus”

2016-03-16 13:09:41 (ost. akt: 2016-03-16 13:11:42)

Podziel się:

Miasto Przasnysz dostało dotację z budżetu państwa w kwocie 7,6 miliona złotych na realizację programu „500plus”.

- Suma ta nie zabezpiecza jednak do końca potrzeb na to zadanie jeśli chodzi o Przasnysz. Według wyliczeń, potrzebne jest 10 milionów złotych – mówiła Zofia Zatońska, skarbnik miasta podczas poniedziałkowego posiedzenia połączonych komisji stałych rady miasta.
Jak poinformowano, na stronach www urzędu miasta i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pojawił się do pobrania wniosek o wsparcie z programu „500plus”. - Sytuacja dla mieszkańców Przasnysza wygląda tak, że wnioski będą dostępne w przedszkolach, szkołach, w urzędzie miasta i nas w ośrodku. Jednak będzie tylko jedno miejsce ich przyjmowania, którym będzie MOPS. Wnioski można już pobrać, ale jeszcze ich nie przyjmujemy. Stanie się to od 1 kwietnia. Jeżeli jakiś wniosek przyjdzie do nas pocztą przed tą datą, zostanie odrzucony – mówiła Joanna Cieślik, dyrektor MOPS w Przasnyszu.
Niebawem na miejskich witrynach internetowych pojawi się wypełniony wniosek przykładowy.
- Będzie on przewidywał standardową sytuację rodzinną. Nie mamy możliwości przygotowania wzorów na wszystkie niestandardowe sytuacje – tłumaczyła Joanna Cieślik.
.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB