środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Historia przasnyskiej muzyki bije rekordy w sieci

2016-03-17 08:38:54 (ost. akt: 2016-03-17 08:42:25)

Podziel się:

„Dodaj swoje zdjęcia, razem stwórzmy album” - takim wpisem na Facebooku przasnyszanin Arkadiusz Klimczak uruchomił lawinę wspomnień.

Jego rodzina od trzech pokoleń związana jest ze przasnyską sceną muzyczną. I to właśnie on założył profil, dzięki któremu ożyły muzyczne wspomnienia. „Album Historia Przasnyskiej Sceny Muzycznej” bije rekordy popularności na Facebooku.
- Wszystko zaczęło się od spotkania z moim tatą, kiedy to wyciągnęliśmy albumy ze zdjęciami. Wtedy zaczął wspominać i opisywać historie. Okazało się, że za czarno–białymi fotkami kryją się prawdziwe historie. Choćby taka, że przed wyjazdem na jeden z festiwali dzień wcześniej jeden z członków zespołu miał ślub – mówi Arkadiusz Klimczak.

W rodzinie Klimczaków gra się od trzech pokoleń: dziadek pana Arkadiusza – Stefan - grał w straży, ojciec Henryk Klimczak od lat na saksofonie. Arkadiusz Klimczak ukończył szkołę muzyczną I stopnia w klasie pianina. Obecnie nawet jego syn również rozpoczął naukę w muzycznym kierunku.
- Nie spodziewałem się, że to pójdzie w taką społeczną stronę. Mieszkańcy sami zaczęli zaglądać do swoich rodzinnych albumów i publikować je na Facebooku. W tym przypadku nie można stwierdzić, że Facebook ogranicza relacje między ludźmi. Ludzie wręcz chcą się spotkać w realu, aby wspólnie powspominać. Pojawiły się zupełnie nowe kategorie, oprócz zespołów zaczęto wrzucać orkiestry, chóry – wymienia Arkadiusz Klimczak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB