środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Goście z Algierii i Azerbejdżanu w „Kenie”

2016-03-17 12:50:15 (ost. akt: 2016-03-17 08:51:11)

Podziel się:

Lidia z Algierii, studentka medycyny oraz Ilqar z Azerbejdżanu, student turystyki - to wolontariusze, którzy goszczą w LO im. KEN w Przasnyszu. To już 15. edycja projektu PEACE, realizowanego przez międzynarodową organizację AIESEC w ramach międzynarodowego programu praktyk i wolontariatu.

Koordynatorką tegorocznej edycji jest Magda Pierzchalska. - Tradycyjnie wolontariusze goszczą u uczniów naszej szkoły, u Dagmary Kuskowskiej i Natalii Jaworskiej. Podczas spotkań z uczniami LO opowiedzieli o tradycjach, kulturze i sytuacji polityczno–gospodarczej, jaka obecnie panuje w ich ojczyźnie. Zapoznali uczniów z muzyką, tańcami narodowymi oraz życiem codziennym w ich krajach – mówi Pierzchalska.

Uczniowie mogli nauczyć się podstawowych zwrotów, jak „dzień dobry”, „cześć”, „dziękuję”, „kocham cię” po arabsku czy azersku. - U siebie w domu goszczę Lidię. Już w gimnazjum brałam udział w Comeniusie, gdzie również gościliśmy naszych rówieśników. Lili jest bardzo optymistyczną osobą. Pierwszego dnia poszliśmy wspólnie na pizzę, wybieramy się również do Ciechanowa , planujemy szersze spotkanie z naszymi przyjaciółmi. Możliwość goszczenia osoby, która mówi tylko po angielsku jest niesamowita. Sama zauważyłam, że na początku gubiłam słowa, teraz mowa przychodzi bardziej naturalnie – zaznacza Natalia Jaworska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB