środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Modernizacja gospodarstw tuż tuż

2016-03-18 14:50:57 (ost. akt: 2016-03-18 14:51:51)

Podziel się:

W przasnyskim starostwie powiatowym odbędzie się szkolenie dla rolników, dotyczące zbliżającego się naboru wniosków na modernizację gospodarstw rolnych.

Nabór będzie prowadzony od 31 marca do 29 kwietnia br. w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zgodnie z warunkami podanymi przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, rolnicy mogą otrzymać wsparcie na inwestycje przyczyniające się do rozwoju produkcji: prosiąt (maksymalne dofinansowanie to 900 tys. zł), mleka krowiego (do 500 tys. zł) lub bydła mięsnego (do 500 tys. zł), a także na działania związane z racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem jej skali, poprawą jej jakości bądź zwiększeniem wartości dodanej produktu (do 500 tys. zł, a w przypadku inwestycji niezwiązanych bezpośrednio z budową, modernizacją budynków inwentarskich, w tym ich wyposażeniem, lub budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach – do 200 tys. zł).
ARiMR organizuje w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu spotkanie informacyjne, podczas którego rolnicy będą mogli poznać szczegóły dotyczące zasad ubiegania się o pomoc oraz przygotowania i wypełnienia dokumentacji aplikacyjnej. Eksperci powiedzą także, na podstawie jakich kryteriów będą oceniane złożone wnioski. Spotkanie ma się rozpocząć w czwartek 31 marca o godz. 10.00.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB