środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kalwaria w Lesznie

2016-03-20 10:00:00 (ost. akt: 2016-03-18 15:21:36)

Podziel się:

W Zespole Szkół w Lesznie (gm. Przasnysz) odbędzie się misterium Męki Pańskiej przygotowane przez społeczność gminy Przasnysz. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców na tę inscenizację.

Będzie to ważne wydarzenie nie tylko o charakterze religijnym, lecz także kulturalnym i integracyjnym. W jego organizację włączyło się wiele instytucji, które wspólnie zamierzają przygotować rozważania Męki Pańskiej na tydzień przez świętami Wielkanocy.

Wśród organizatorów znaleźli się: gmina Przasnysz, Gminna Biblioteka Publiczna w Bogatem, Zespół Szkół w Lesznie, Szkoła Podstawowa w Mchowie, Zespół Szkół w Bogatem, Klub Seniora w Bogatem, Koło Gospodyń Wiejskich w Lesznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Lesznie, parafia św. Stanisława Kostki w Przasnyszu, parafia św. Jana Ewangelisty w Bogatem.

Wśród aktorów, którzy wystąpią podczas spektaklu, znajdzie się wielu mieszkańców gminy działających w różnych organizacjach. Wszyscy oni postanowili zrealizować przedstawienie, które będzie łączyć w sobie elementy tradycji i teatralnej pasji.
Początek rozważań jest zaplanowany na godzinę 15.00. Wstęp wolny.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB