Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Jak przedsiębiorczy szczurek spełnia marzenia…

2016-03-23 12:43:59 (ost. akt: 2016-03-23 12:44:30)

Podziel się:

W Przasnyszu powstał Klub Cashflow. Co to takiego? Zapytaliśmy o to autora tej inicjatywy, Roberta Gwardysa.

Cashflow – to gra planszowa, ale nie całkiem zwyczajna. - Cashflow wymyślił wspaniały mentor Robert Kiyosaki, z pochodzenia Hawajczyk. To przede wszystkim dobra zabawa przez połączenie w grze nauki inwestowania i prowadzenia nudnej księgowości. Każda gra rozpoczyna się od obejrzenia filmu na temat zarządzania finansami, od zwykłego budżetu po giełdy, transakcje, nieruchomości – wyjaśnia Robert Gwardys.

Gra ta na świecie cieszy się ogromną popularnością, są nawet wynajmowane ogromne hale sportowe z ekranem, gdzie jednocześnie toczy się wiele rozgrywek. - Marzy mi się, aby właśnie tak było w Przasnyszu. Teraz zaczynamy. Mamy już spore grono zainteresowanych. W Caschflow może grać każdy, nieważne czy pracuje w ubezpieczeniach, czy jest lekarzem, pracuje w sklepie, czy jest nauczycielem. Na początku każdy wybiera sobie swojego szczurka i ser, który jest jego marzeniem, celem, który chce osiągnąć. Jednocześnie losuje postać. Można być dozorcą z określonym dochodem, kredytami, jak również można być po przeciwnej stronie i zaczynać grę jako dobrze zarabiający pilot - tłumaczy Robert Gwardys.
Wszyscy uczestnicy zaczynają grę od I toru, który symbolizuje codzienny wyścig szczurów. - W trakcie gry podejmowane są decyzje finansowe, dotyczące opłacalności danej inwestycji. Jednocześnie gracze dyskutują, omawiają pewne kwestie. Najważniejsza jest dobra zabawa, dlatego też zdecydowaliśmy się na luźną konwencję – dodaje Gwardys.

Wygrywa ten, kto pierwszy osiągnie swoje marzenie, cel, który sobie założył i wejdzie na szybki tor. W grze może wziąć udział 5-6 osób plus moderator. - Ostanie spotkanie było naprawdę burzliwe, trudno było się rozstać, dzieliliśmy się spostrzeżeniami z gry. Uczy ona jak zostać inwestorem. Dziś niewiele osób posiada takie umiejętności inwestorskie. Sytuacja szczura i sera w grze jest analogiczna do nasze rzeczywistości – wskazuje nasz rozmówca.
Chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w tej rywalizacji, mogą kontaktować się z Klubem Cashflow przez profil na Facebooku.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. MLLM #1961554 | 193.178.*.* 25 mar 2016 13:45

    Kiyosaki to oszust i sprzedawca ściemy - promowanie takich postaw to wstyd!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Zgon #1960281 | 83.28.*.* 23 mar 2016 13:26

    Ten Pan patrzę, że już wszystkiego się ima, żeby zaistnieć - raz chciał zasiadać w ratuszu, teraz kumpluje się ze starostwem. Niech gra - może to mu chociaż wychodzi ??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz