środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Celnicy w szkołach

2016-03-24 13:57:47 (ost. akt: 2016-03-24 13:59:27)

Podziel się:

W Szkole Podstawowej nr 2 w Przasnyszu miało miejsce spotkanie z Ireneuszem Romańskim i Marcinem Jasińskim, funkcjonariuszami Izby Celnej w Warszawie, którzy przeprowadzili z uczniami starszych klas zajęcia z zakresu profilaktyki przestępczości celno-akcyzowej.

- Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Bezpieczeństwo w strefie Schengen - zwiększenie skuteczności działań funkcjonariuszy celnych z regionów Mazowsza i Pomorza Zachodniego w walce z przestępczością transgraniczną i zorganizowaną”. Mimo tak poważnie brzmiącej nazwy, zajęcia przeprowadzone przez panów celników okazały się bardzo interesujące – mówi Sabina Olszak, dyrektor SP nr 2 w Przasnyszu

Funkcjonariusze posługiwali się licznymi przedmiotami, m.in. takimi, które zostały skonfiskowane u podróżnych. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, na co warto zwrócić uwagę, wyjeżdżając za granicę. - Zadawali tez wiele pytań i dzielili się swoimi doświadczeniami z wyjazdów zagranicznych. Wszyscy otrzymali grę edukacyjną „Chroń przyrodę z celnikami” – dodaje dyrektor.
Wcześniej podobne zajęcia celnicy zrealizowali w przasnyskim gimnazjum publicznym.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB