Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Brak flag – decyzja władz czy „spisek woźnych”?

2016-03-24 14:01:43 (ost. akt: 2016-03-24 14:02:10)

Podziel się:

Radni miejscy na posiedzeniu połączonych komisji musieli pochylić się nad pismem mieszkańca, który pytał dlaczego 1 marca, kiedy w całej Polsce obchodzono Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w Przasnyszu nie wywieszono flag państwowych.

W piśmie do rady zwracał uwagę, że na budynkach będących siedzibą rady miasta, urzędu miasta czy budynków podległych, samorządowych jednostek organizacyjnych (za wyjątkiem MDK) nie powiewały flagi. A powinny.
Zapytał, co było tego powodem. „Sprawa jest zbyt poważna, aby upatrywać w tym zdarzeniu zmowę czy wręcz spisek woźnych zatrudnionych w budynkach. Mam prawo uważać, że wyżej opisana sytuacja opiera się na decyzji samorządu miasta” - można przeczytać w piśmie.

Odpowiedź konsultował z radą miasta jej przewodniczący, Piotr Jeronim. - Przyjęliśmy uwagi dotyczące braku flagi narodowej. Wyjaśniłem okoliczności tej sprawy z burmistrzem. Powstało zwykłe niedopatrzenie. Nie były to, jak sugeruje mieszkaniec, decyzja władz samorządowych i nieakceptacja święta czy spisek woźnych. Organizowano wiele inicjatyw mających na celu uhonorowanie żołnierzy podziemia antykomunistycznego – mówił Piotr Jeronim. I wymieniał szereg imprez zrealizowanych z tej okazji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB