Wtorek, 18 grudnia 2018. Imieniny Bogusława, Gracjana, Laury

Mieszkaniowe perypetie

2016-03-26 08:00:00 (ost. akt: 2016-03-25 13:39:59)

Podziel się:

Przasnyszanin Włodzimierz Jankowski wraz z żoną i niepełnosprawnym dzieckiem otrzymali większe mieszkanie od miasta. Ale ratusz zagroził cofnięciem tego przydziału, bo stwierdził ubytki w lokalu wcześniej zajmowanym przez tę rodzinę.

Chodzi o miejskie mieszkanie przy ul. Starzyńskiego. - Gdy się tam wprowadzaliśmy, łazienka praktycznie nie istniała. Za zgodą miasta ją utworzyliśmy. Nie było sedesu, zlewozmywak był zniszczony, podobnie jak podłoga. Wszystkie te rzeczy wymieniliśmy. Dodatkowo wymienialiśmy instalację elektryczną. Zrobiliśmy też całą instalację wodno-kanalizacyjną – opowiadał pan Włodzimierz.
Niedawno, z uwagi na sytuację rodzinną, Jankowscy otrzymali przydział na większe mieszkanie z miejskiego zasobu (przy ul. Kilińskiego). Przeprowadzili się i... otrzymali pismo, że przydział przestronniejszego „M” może być cofnięty. Powód? Urzędnicy z magistratu stwierdzili ubytki w poprzednio zajmowanym lokalu. Chodziło m.in. o brak zlewozmywka, szafek, baterii zlewozmywakowej, sedesu.
Nasz rozmówca zabrał to wyposażenie, w które – jak podkreśla – inwestował. Poza tym – według niego – w nowo przydzielonym mieszkaniu też brakowało zlewozmywaka, a za sedes, wannę i termę musiał zapłacić poprzedniemu lokatorowi 300 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB