Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

PSG sonduje zainteresowanie gazem

2016-03-26 12:00:00 (ost. akt: 2016-03-25 13:44:57)

Podziel się:

Na podstawie ankiet ma być badane zapotrzebowanie indywidualnych, potencjalnych odbiorców na gaz ziemny w gminach naszego powiatu.

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Przasnyszu podczas kolejnego posiedzenia stowarzyszenia Królewiecki Obszar Funkcjonalny Porozumienie Przasnyskie. Przewodniczył mu starosta Zenon Szczepankowski, a obecni byli burmistrzowie i wójtowie oraz przedstawiciele wszystkich miast i gmin z terenu naszego powiatu. Przybyli również reprezentanci Agencji Rozwoju Mazowsza i Polskiej Spółki Gazowniczej.
- Agencja Rozwoju Mazowsza wraz z wykonawcami sieci szerokopasmowego internetu na terenie powiatu przasnyskiego poinformowała o zakończeniu realizacji obwodowej sieci przechodzącej przez wszystkie gminy. Obecnie poszukiwani są operatorzy, którzy podpiszą z nią umowy na pozyskanie, doprowadzenie i obsługę bezpośrednich odbiorców internetu na terenie miast i gmin powiatu przasnyskiego – wymienia Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w starostwie.
Z kolei przedstawiciele Polskiej Spółki Gazowniczej, zgodnie z planem koordynowanej przez starostę inwestycji zaopatrzenia powiatu w gaz, przekazali obecnym samorządowcom ankiety, które mają trafić do mieszkańców. Firma chce w ten sposób poznać zapotrzebowanie indywidualnych (potencjalnych) odbiorców na gaz ziemny. Później zbiorcze zestawienie wyników przygotuje starostwo. - Ankiety nie są zobowiązujące, a spółka na tym etapie chce poznać skalę potrzeb indywidualnych odbiorców na terenie miast i gmin powiatu. Potencjalne zapotrzebowanie na gaz w strefach gospodarczych oszacuje starostwo powiatowe na podstawie zlokalizowanych i planowanych do lokalizacji inwestycji – wyjaśnia Czaplicki.
Podczas posiedzenia członkowie zarządu stowarzyszenia odrzucili i skierowali do ponownych prac strategię działania opracowywaną przez firmę zewnętrzną. - Firma została zobowiązana do przygotowania harmonogramu konsultacji projektu strategii stowarzyszenia z burmistrzami, wójtami oraz starostą i przeprojektowania jej zapisów na podstawie postulatów wszystkich szefów przasnyskich samorządów – tłumaczy Sławomir Czaplicki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB