Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Rodzice z dziećmi witali wiosnę

2016-04-03 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-01 17:30:19)

Podziel się:

W Szkole Podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Rostkowie (gm. Czernice Borowe) dzieci, rodzice i nauczyciele witali wiosnę barwnie, ciekawie i wesoło, biorąc udział w zajęciach artystycznych i warsztatach kulinarnych.

- Był to alternatywny sposób spędzania czasu w szkole w "Dniu Wagarowicza". Malowano wspólnie pisanki, wykonywano plakaty i prace plastyczne o tematyce wiosennej. Odbywały się konkursy indywidualne i zespołowe na najciekawszy strój wiosenny: "Najładniejszą Panią Wiosnę" i "Najładniejsze drzewko wiosenne" – relacjonuje Magdalena Walczak ze szkoły.

Poza tym śpiewano piosenki o wiośnie i recytowano tematyczne wiersze. A zdrowy styl życia był propagowany poprzez zajęcia i zabawy sportowe oraz warsztaty kulinarne.

- Uczniowie z poszczególnych klas wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali wiosenne kanapki, surówki warzywne i sałatki owocowe. Odbyła się również wspólna degustacja potraw oraz prezentacja efektów pracy. Za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez księdza kanonika Adama Chmielewskiego – dodaje Magdalena Walczak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB