Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Rodzinne koszyczki wielkanocne

2016-04-06 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-05 12:55:20)

Podziel się:

Już po raz czwarty Przedszkole Samorządowe w Jednorożcu było organizatorem wielkanocnego konkursu plastycznego, skierowanego do dzieci i młodzieży, uczących się w jednorożeckich placówkach oświatowych.


Tym razem do udziału w konkursie zaproszono całe rodziny, a tematem był „Rodzinny Koszyczek Wielkanocny”. Honorowy patronat nad zmaganiami objął proboszcz parafii w Jednorożcu, ks. Andrzej Kron.

„Na konkurs dostarczono 30 prac plastycznych. Wykonano je w wielu technikach plastycznych. Każda była wyjątkowa, niezwykle pomysłowa i piękna. Koszyczki wykonane były: z plecionych gałązek, pieczone z ciasta, składane z kawałków papieru czy splatane z nici. W środku nich znajdowały się kurczęta z wełny, bazie z bibuły, baranki z koralików czy filcu, no i oczywiście różnobarwne pisanki. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze i najciekawsze” – relacjonują organizatorzy.

Zgodnie z zasadami konkursu, powołana do oceny komisja brała pod uwagę oryginalność, walory artystyczne, własnoręcznie wykonane koszyczki wraz z dodatkami i pomysłowość. Kierując się tymi zasadami, jury postanowiło nagrodzić następujące prace rodzin: Kisielewskich z Jednorożca, Rybackich z Kobylaków-Wólki, Skowrońskich z Drążdżewa Nowego, Piotraków z Jednorożca oraz Berków z Jednorożca.

„28 marca (w drugi dzień Świąt Wielkanocnych) laureaci konkursu otrzymali z rąk księdza proboszcza dyplomy oraz kosze ze słodyczami, a pozostali uczestnicy dyplomy za udział wraz ze słodką niespodzianką” – podają organizatorzy. I dziękują familiom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie prac konkursowych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB