środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Kto się z kim nie podzielił opłatkiem…

2016-04-09 08:00:00 (ost. akt: 2016-04-05 13:07:49)

Podziel się:

O współpracy z powiatem i liście odczytanym przez wójta Krzysztofa Stancela na sesji powiatowej mówiono na sesji Rady Gminy w Jednorożcu.

Wójt Stancel podczas posiedzenia rady powiatu – o czym pisaliśmy – wyraził żal do przewodniczącego rady powiatu Marka Walędziaka, który to podczas niedawnego otwarcia hali sportowej w Jednorożcu miał stwierdzić, że obecna władza przy tej inwestycji postawiła jedynie „kropkę nad i”.
- Kto pana upoważnił do wygłaszania takiego stanowiska? – zwracał się do wójta na sesji rady gminy jej były przewodniczący, Sławomir Gadomski. I dodawał: - To był paszkwil. Jest pan organem wykonawczym. Czy pana rada upoważniła do takich działań?

Radny miał też inny zarzut do włodarza. - Niech pan się pochwali, ile środków na nowe inwestycje pan pozyskał. Ja panu powiem, zero- wskazywał radny Gadomski.
- Chciałabym pana poinformować, że dopiero zaczyna się nabór wniosków w nowej perspektywie finansowej UE. A jeśli chodzi o wspomniane stanowisko, jako wójt, miałem takie prawo, by je wygłosić – odpowiadał Krzysztof Stancel
Atmosfera jeszcze bardziej zgęstniała, kiedy to wójt wypomniał radnemu, że ten się nie podzielił z nim opłatkiem. - Sesja nie jest od tego, żeby pan mi wypominał i zmuszał mnie do tego z kim mam się dzielić opłatkiem – replikował Sławomir Gadomski.

I wskazywał: - To my byliśmy gospodarzami podczas otwarcia tej hali. Goście, którzy przybywają na taką uroczystość, mają prawo mówić to, co myślą, nie można ich cenzurować – dodał Gadomski

Do wymiany zdań w obronie wójta włączyła się później radna. - Przewodniczący rady powiatu jest jednocześnie dyrektorem szkół w Żelaznej i Parciakach i obraził się o to, że nie otrzymał pensum – wskazywała możliwą przyczynę takich, a nie innych słów, które padły podczas otwarcia hali.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olek #1972845 | 164.127.*.* 10 kwi 2016 09:03

    niech wójt wypowie się też kiedy w końcu powoła prawdziwego z uprawnieniami dyrektora GZUK-u a nie cały czas jest człowiek pełniący obowiązki dyrektora.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz