środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Mieszkaniec rozliczał wójta z obietnic wyborczych

2016-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-05 13:12:57)

Podziel się:

Brak realizacji obietnic wyborczych przez urzędującego wójta Krzysztofa Stancla – taki powód swojego wystąpienia na sesji rady gminy przedstawił mieszkaniec Jednorożca, Krzysztof Iwulski.

Przedstawił się jako samorządowiec, polityk i zapowiedział, że będzie pojawiał się
na kolejnych sesjach. - Coraz więcej osób przychodzi do mnie i zwraca uwagę na to, że wójt nie realizuje swoich obietnic z kampanii wyborczej. Jak długo można za wszystkie niepowodzenia oskarżać swojego poprzednika. Minęło już 100 dni , 200 dni, a nawet 500 dni. To już połowa kadencji. Pan wójt był bardzo aktywny w czasie kampanii. Spotykał się z mieszkańcami, aktywnie prowadził facebooka. Teraz już nie organizuje spotkań z mieszkańcami – mówił Krzysztof Iwulski,

Wiele pytań
Już na początku tego wystąpienia padł wobec jego autora zarzut prowadzenie kampanii wyborczej na stanowisko wójta. Iwulski podkreślił, że ostatecznej decyzji o starcie w wyborach jeszcze nie podjął. - Jestem tutaj, aby zapytać pan wójta o realizację obietnic. I oto, dlaczego Jednorożec nie znalazła się na liście rankingowej projektów inwestycyjnych w ramach programu rewitalizacji. Ważną kwestią jest Gminny Zakład Usług Komunalnych, gdzie miał powstać punkt segregacji odpadów. Nic się nie dzieje. Tylko czekać, jak przyjdą kary do urzędu. Dlaczego mieszkańcy muszą wpłacać pieniądze za cząstkowy projekt przy zadaniu związanym ze źródłami odnawialnymi. Muszą płacić, a nie wiadomo, czy uda się go zrealizować. W swoich obietnicach wymieniał pan rozwijanie szkolnictwa ponadgimnazjalnego. A teraz jest projekt utworzenia zespołu szkół z przedszkola, podstawówki i gimnazjum. Kończy się kadencja dyrektor Bączek, czy będzie konkurs na to stanowisko? – wymieniał i dociekał Krzysztof Iwulski.
Poruszał również kwestię rozbudowy remizy, a także sztandarowego projektu w kampanii wyborczej - stworzenia warunków pod budowę sklepu wielkopowierzchniowego. Pytał o place zabaw czy zalew nad Orzycem. - Jak pan nie jest w stanie zrealizować zapowiadanych obietnic, niech pan zrezygnuje panie wójcie – apelował Iwulski.
Wójt studził atmosferę na sesji i zapraszał mieszkańca do odwiedzin i omówienia wszystkich tematów.

Wójt odpowie
A później komentował już sprawę dosadnie. - Pan Krzysztof Iwulski nie posiada wiedzy na poruszane przez siebie tematy, nieznane mu są zadania realizowane przez gminę Jednorożec, jak również nie wie jak układa się współpraca z powiatem oraz o rozmowach i ustaleniach w sprawie realizacji wspólnych inwestycji drogowych i nie tylko. Zadania związane z pozyskaniem środków zewnętrznych, co do których padały pytania ze strony pana Iwulskiego, zostały przedstawione w informacji międzysesyjnej wójta. Pragnę poinformować, że zadania przyjęte do realizacji w gminie Jednorożec na 2016 rok zostały przedstawione w uchwale budżetowej na 2016 r. oraz w uchwale w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na 2016 r. i lata następne. Uchwały powyższe oraz inne uchwały podejmowane przez radę dostępne są do publicznego wglądu na stronie internetowej BIP naszej gminy. Poinformowałem pana Krzysztofa Iwulskiego, że do jego wypowiedzi ustosunkowuję się na piśmie. W moim odczuciu pan Iwulski rozpoczyna już kampanię przedwyborczą – stwierdza Krzysztof Stancel.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bolek #1976259 | 83.19.*.* 14 kwi 2016 21:03

  i ja jeszcze. to już trzy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. do y #1975362 | 31.178.*.* 13 kwi 2016 19:44

  Tak, dwie osoby.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. y #1975212 | 178.42.*.* 13 kwi 2016 16:48

  JEST WIĘCEJ MIESZKAŃCÓW KTÓRZY CHCĄ ROZLICZYĆ WÓJTA Z OBIETNIC PRZEDWYBORCZYCH...ZALEW ,SKLEP, DOM KULTURY, PIESZE PATROLE POLICJI, PLACE ZABAW, KONTAKT Z MIESZKAŃCAMI ,ZADŁUŻENIE. ZMIENIŁ ZDANIE!!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. dej #1975121 | 83.19.*.* 13 kwi 2016 14:00

  brawo Iwulski!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jednoroziak #1973915 | 31.178.*.* 11 kwi 2016 17:03

  Gratuluję wyjątkowo prostackiego rozpoczęcia kampanii wyborczej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz