środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Umorzenie - sprawca nie żyje

2016-04-10 11:00:00 (ost. akt: 2016-04-05 14:20:29)

Podziel się:

Postępowanie, które Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi w sprawie wypadku w miejscowości Grabowo-Rżańce (gm. Krzynowłoga Mała) zostanie prawdopodobnie umorzone. Bo sprawca wypadku, 31–letni kierowca, jest jedną z dwóch ofiar śmiertelnych w tym zdarzeniu.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że pojazdem podróżowało 3 mężczyzn. - W wypadku śmierć poniosło 2 mężczyzn, mieszkańców powiatu przasnyskiego w wieku 31 i 52 lata. Pasażer vectry, 41-letni mężczyzna, z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala w Przasnyszu – poinformowała Śniadowska.
Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalali kto kierował samochodem i co było przyczyną wypadku. - Kluczową kwestia było ustalenie kierowcy samochodu, ponieważ dwaj mężczyźni, którzy zginęli na miejscu, znajdowali się poza autem. Przeprowadzone zostały oględziny i sekcja zwłok. Przesłuchany został świadek, pasażer siedzący z tyłu auta. Nie ma też dowodów na to, że uczestniczył w wypadku jakiś inny pojazd – opisuje Artur Folga, prokurator rejonowy w Przasnyszu.
Jak dodaje, w wyniku zebranego materiału udało się ustalić, że kierowcą był 31–latek, który jednocześnie był właścicielem pojazdu. - Została pobrana również krew do badań. Musimy poczekać na wyniki, ale przepisy mówią wyraźnie, iż w przypadkach gdzie sprawca zdarzenia nie żyje, postępowanie należy umorzyć – wyjaśnia prokurator Folga.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB