środa, 17 października 2018. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Marszałek z kolejną wizytą

2016-04-13 12:33:29 (ost. akt: 2016-04-13 12:35:21)

Podziel się:

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, po dwóch miesiącach od poprzedniej wizyty, ponownie przebywał na zaproszenie starosty Zenona Szczepankowskiego na terenie powiatu przasnyskiego. Wizyta, która odbyła się 9 kwietnia, miała charakter roboczy.

- Starosta przasnyski Zenon Szczepankowski przedstawił zaawansowanie już zrealizowanych inwestycji w strefach gospodarczych oraz planowane inwestycje okołostrefowe, niezbędne do realizacji, a zmierzające do zabezpieczenia potrzeb przyszłych inwestorów w zakresie infrastruktury strategicznej i wrażliwej. To m.in. gaz, linie wysokiego napięcia, kolejne drogi dojazdowe, kolej - relacjonuje Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Rynku Pracy, Promocji, Rolnictwa i Ochrony Środowiska w starostwie.

Żwirki i Wigury w konkretach
Jak dodaje, uzgodniono sposób modernizacji odcinka ulicy Żwirki i Wigury w Przasnyszu do skrzyżowania w Zawadkach (gm. Przasnysz), czyli fragmentu drogi wojewódzkiej nr 544. - Marszałek Adam Struzik zaakceptował propozycję starosty, aby w ramach remontu tego odcinka drogi wykonać dodatkowo chodniki i ścieżkę rowerową. W związku z tym niezbędne będzie pozwolenie wodno–prawne dla zmiany rowów odkrytych w rowy kryte odprowdzające wody deszczowe. Dzięki takiej propozycji nie będzie konieczności wykupu częściowego działek sąsiadujących z drogą i stosowania specustawy, co wydłużyłoby czas realizacji zadania - wyjaśnia Czaplicki.

Rozmowy dotyczyły również nowych wind w przasnyskim szpitalu. - Satysfakcjonującą odpowiedź marszałka otrzymał również dyrektor przasnyskiego szpitala Jerzy Sadowski, który zwrócił się o pomoc i dofinansowanie wymiany wind w tej placówce – relacjonuje przedstawiciel starostwa.

Wizyty w terenie
Marszałek Adam Struzik na roboczo wizytował również planowany do modernizacji odcinek ulicy Żwirki i Wigury oraz wcześniej wykonane przez podlegający marszałkowi Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich inwestycje na terenie powiatu przasnyskiego (ul. Piłsudskiego i ul. Mławska w Przasnyszu, most w Obrębcu). Szczegółowo rozmawiano również o przyszłych inwestycjach na szosach wojewódzkich znajdujących się na terenie powiatu.
Co ważne, na zaproszenie starosty w spotkaniu wzięła udział m.in. dyrektor MZDW (Rejon Ciechanów) Renata Drążewska.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB