Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

„Niuanse słowne nie powinny zaburzać współpracy”

2016-04-14 12:09:23 (ost. akt: 2016-04-14 12:09:58)

Podziel się:

Nie milkną echa wokół słów przewodniczącego rady powiatu Marka Walędziaka wypowiedzianych podczas otwarcia nowej hali sportowej w Jednorożcu. W obronę wzięli go radni.

Walędziak podczas wspomnianej uroczystości miał stwierdzić, że obecne władze gminy Jednorożec postawiły jedynie „kropkę nad i” przy budowie hali. Zabolało to wójta Krzysztofa Stancla, który ze szczegółowym wyliczeniem ile pieniędzy było wydanych za czasów jego poprzednika, a ile w obecnej kadencji, stawił się na poprzednim posiedzeniu rady powiatu. Nie ukrywał rozżalenia wystąpieniem przewodniczącego Walędziaka.

Na zeszłotygodniowej sesji rady powiatu, temat powrócił. Radni zajęli oficjalne stanowisko. „Przewodniczący rady powiatu nie zamierzał w swoim wystąpieniu podczas uroczystego otwarcia kompleksu szkolnego w Jednorożcu 12 lutego nikogo obrazić ani pomniejszyć zasług wybranej w demokratycznych wyborach nowej władzy gminy Jednorożec. Pan Marek Walędziak, jako wieloletni radny, zabiegał o zrównoważony rozwój powiatu i dobrą współpracę ze wszystkimi samorządami” – można przeczytać w tym stanowisku.

Jednocześnie rada powiatu zapewnia w nim, że jest otwarta na współpracę z gminą Jednorożec. „Rada powiatu z szacunkiem odnosi się do dokonań obecnej rady i wójta gminy Jednorożec, nie zapominając także o zasługach dla rozwoju lokalnego rady i wójta poprzedniej kadencji, z którymi powiat przez 4 lata realizował wspólne inwestycje służące społeczności gminnej. Takie stanowisko reprezentuje również przewodniczący Rady Powiatu Przasnyskiego jako reprezentant władzy uchwałodawczej samorządu powiatu.

Rada powiatu uważa, że niuanse słowne nie powinny zaburzać dotychczasowej dobrej współpracy pomiędzy samorządami. Powiat przasnyski jest otwarty na współprace z gminą Jednorożec, opartą na poszanowaniu wzajemnych dokonań i swobodzie wypowiedzi, która jest istotą demokracji” – brzmią zapisy w dokumencie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB