Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Laury dla sportowców z GROM-u

2016-04-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-04-15 15:33:43)

Podziel się:

Sukcesy zawodników LKS GROM Przasnysz zostały zauważone przez zarząd i radę powiatu przasnyskiego.

Oto krótka charakterystyka wyróżnionych.
Bartłomiej Kiersikowski – mieszkaniec Przasnysza, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, wicemistrz Polski z 2013 w trójboju siłowym klasycznym, aktualny mistrz Polski z 2014 roku oraz rekordzista Polski w martwym ciągu w kategorii wagowej 66 kg juniorów do lat 16. W 2015 roku zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata w Salo (Finlandia). Wicemistrz Polski w kategorii do 74 kg - uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Estonii w dniach 5-12 marca 2016 roku w Tartu. Uzyskał tam tytuł wicemistrza Europy (II miejsce).
19 marca 2016 startował w Rudzie Śląskiej w zmaganiach o Puchar Polski w Trójboju Siłowym, zdobywając tytuł Mistrza Mistrzów w kategorii OPEN, ustanawiając rekord Polski w przysiadzie (jedna z konkurencji w trójboju siłowym). W czerwcu bieżącego roku wystartuje w Mistrzostwach Świata w trójboju siłowym. Czołowy zawodnik kadry narodowej, sumienny, pracowity, silny, wytrwały w ćwiczeniach.

Zbigniew Klimczak – mieszkaniec Przasnysza. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, Mistrz Polski w kategorii 74 kg juniorów do lat 16 w wyciskaniu sztangi leżąc z 2014 roku w Kielcach. Brązowy medalista w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii 74 kg juniorów do lat 20. Jest bardzo dobrym zawodnikiem: silnym, zdyscyplinowanym, sumiennym i pracowitym. Członek kadry narodowej. Jest aktualnym rekordzistą Polski oraz mistrzem Polski wśród juniorów do lat 18 w kategorii do 74 kg.

Jakub Ciuchta – mieszkaniec Jednorożca, mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 74 kg do lat 20. Startował też w zawodach o Międzynarodowy Puchar Bałtyku w Gdańsku w dniach 26-28.02.2016 roku. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata. Jest w kadrze Polski.

Jakub Długołęcki – mieszkaniec Przasnysza, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Przasnyszu, mistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 93 kg juniorów do lat 16. Ma wielki upór w dochodzeniu do sukcesu, pracowity i sumienny. Jest zawodnikiem w kadrze Polski.

Artur Orzoł – mieszkaniec Przasnysza. Aktualny wicemistrz Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 83 kg seniorów. W 2013 roku zdobył tytuł wicemistrza w zawodach Pucharu Polski w Tarnobrzegu oraz brązowy medal w Kielcach. W 2015 roku został wicemistrzem Polski seniorów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 83 kg. W lutym 2016 roku w Gdańsku w Międzynarodowym Pucharze Bałtyku wśród seniorów w kategorii 83 kg zajął III miejsce i uzyskał prawo startu w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Jest zawodnikiem w kadrze Polski.

Cezary Pykała – założyciel, trener i twórca sukcesów sekcji trójboju siłowego LKS GROM. Były mistrz Polski weteranów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii wagowej 93 kg. Niegdyś dobry zapaśnik, trener wszystkich wymienionych wcześniej zawodników. Na przełomie 23 lat zawodnicy i zawodniczki tego klubu zdobyli 69 medali mistrzostw Polski i pucharu Polski: 27 złotych, 21 srebrnych i 21 brązowych w różnych miastach Polski, a także jako reprezentanci Polski poza granicami kraju, promując miasto i powiat przasnyski w Polsce i zagranicą. Obecnie prezes Ludowego Klubu Sportowego GROM Przasnysz.
Oprac. her

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB