Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Ministranci z Czernic na piątym miejscu

2016-04-15 15:35:11 (ost. akt: 2016-04-15 15:35:44)

Podziel się:

Ministranci z Czernic Borowych w sobotę 2 kwietnia walczyli w diecezjalnym etapie turnieju halowej piłki nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. W rozegranych w Szkole Podstawowej w Sierpcu zawodach zajęli w swojej kategorii wiekowej piąte miejsce.

Do turnieju przystąpiły 23 drużyny (w sumie ponad 200 zawodników) – najlepsze ekipy wyłonione we wcześniejszych zawodach rejonowych. Starcia były bardzo wyrównane, a każdy z teamów zaprezentował znakomite zdolności piłkarskie. Ostatecznie w trzech kategoriach wiekowych – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych – pierwsze miejsca zajęły odpowiednio drużyny: z Makowa Mazowieckiego (par. pw. św. brata Alberta), z Zambsków (par. pw. św. Wojciecha) i z Wieczfni Kościelnej (par. pw. św. Stanisława BM). Triumfatorom organizatorzy ufundowali puchary, medale, pamiątkowe dyplomy i piłki.
Gimnazjaliści z parafii pw. św. Stanisława BM w Czernicach Borowych uplasowali się na piątym miejscu. - Gratulujemy i dziękujemy za postawę sportowej rywalizacji. Jest to duży sukces, ponieważ były to rozgrywki piłkarskie z udziałem wielu drużyn z poszczególnych rejonów diecezji płockiej – mówił na mszach św. w niedzielę 3 kwietnia proboszcz czernickiej parafii ks. Michał Gaszczyński.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB