Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Olbrychski w Bogatem

2016-04-19 15:08:10 (ost. akt: 2016-04-19 15:08:10)

Podziel się:

Mazowiecki Instytut Kultury wraz z gminą Przasnysz zapraszają w czerwcu i we wrześniu na „Spotkania Sienkiewiczowskie W Gminie Przasnysz”. Ich największą atrakcją będzie wrześniowe spotkanie z aktorem Danielem Olbrychskim, niezapomnianym Kmicicem z filmu „Potop” w reżyserii Jerzego Hoffmanna.

W tym roku obchodzimy stulecie śmierci wybitnego pisarza, który jako pierwszy Polak otrzymał literacką Nagrodę Nobla. Dlatego też władze gminne zdecydowały się przygotować szeroko zakrojony program kulturalny planowany na czerwiec i wrzesień tego roku.

Wszystko zacznie się 17 czerwca. Tego dnia o godzinie 12.00, odbędzie się prelekcja poświęcona autorowi „Trylogii”, prowadzona przez Barbarę Wachowicz – znawczynię twórczości Sienkiewicza i cenioną popularyzatorkę wiedzy o polskiej literaturze.

W kolejnym etapie obchodów, 26 czerwca, w parku w Lesznie odbędzie się piknik historyczno-kulturalny, podczas którego zaplanowano m.in. pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, występ zespołu folkowego Ciechanów i czytanie na żywo fragmentów „Krzyżaków” przez aktora Arkadiusza Smoleńskiego. Początek pikniku już ustalono na godzinę 14.00.

Finałowym punktem całego programu będzie projekcja filmu „Potop” i spotkanie z Danielem Olbrychskim - 7 września, o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Bogatem. Wybitny aktor opowie o swoich rolach w głośnych ekranizacjach prozy Sienkiewicza, jak również przeczyta wybrane przez siebie teksty noblisty.

„Oferta artystyczna została przygotowana z myślą o szerokiej grupie odbiorców w różnym wieku, ale ze szczególnym uwzględnieniem młodszych czytelników i młodzieży szkolnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest otwarty i bezpłatny” – zapewnia gmina w komunikacie.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB