środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Święto jednostki

2016-04-20 14:47:06 (ost. akt: 2016-04-20 14:49:06)

Podziel się:

Obchody święta 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu rozpoczęły się w miniony piątek na terenie kompleksu koszarowego w Przasnyszu od złożenia meldunku przez prowadzącego uroczystość.

Następnie dowódca ośrodka płk dr Mariusz Gułąj powitał zaproszonych gości i zaprosił na trybunę. W swoim przemówieniu podkreślił 52-letni okres stacjonowania jednostek rozpoznawczych na terenie Przasnysza oraz wysiłek żołnierzy w wykonywaniu zadań na rzecz bezpieczeństwa państwa w kraju i w czasie misji wojskowych. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia, mianowania, wyróżnienia i odznaka pamiątkowa ośrodka. Później głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali dotychczasowych osiągnięć i składali życzenia dalszych sukcesów. Po defiladzie Orkiestra Wojskowa z Wesołej zaprezentowała kilka utworów muzycznych.

Muzycznie było też w hali sportowej Publicznego Gimnazjum, gdzie wystąpił Zespół Artystyczny Wojska Polskiego. Trwający ponad godzinę koncert składał się z części patriotycznej i rozrywkowej. Na zakończenie artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami od publiczności.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB