środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Tysiące kilometrów po wiedzę i rozrywkę

2016-04-21 15:30:11 (ost. akt: 2016-04-21 15:32:40)

Podziel się:

Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu było na pierwszej wyprawie w ramach programu Erasmus+, który ma być „ważną częścią szkolnej rzeczywistości w tym i przyszłym roku”.

Po długiej podróży przasnyszanie dotarli do francuskiego Albert. Z francuskimi i niemieckimi kolegami i koleżankami spotkali się w pobliżu krateru Loghnagar niedaleko Sommy. Jest to ogromny lej powstały w wyniku detonacji ładunków wybuchowych podczas bitwy pod Sommą, obecnie miejsce pamięci ofiar tego starcia. Uczniowie ze wszystkich trzech grup - polskiej, niemieckiej i francuskiej - przedstawili krótkie prezentacje dotyczące historii.

Następnego dnia zwiedzano kolejne miejsca historyczne we Francji, a trzeciego dnia wszyscy udali się do Belgii. - Dotarliśmy do Ypres, miejsca pierwszego udokumentowanego użycia gazów bojowych. Zwiedziliśmy tam muzeum Flanders, poświęcone bitwie pod Ypres i całej I wojnie światowej. Na szczególną uwagę zasługiwał w nim system podziemnych korytarzy i pomieszczeń, wydrążonych w wapiennych skałach, pełniących funkcję okopów i schronień podczas obu wojen światowych – brzmi relacja z wyjazdu na szkolnej stronie internetowej.

Czwarty i piaty dzień to już pobyt w Brukseli i zwiedzanie m.in. siedziby Parlamentu Europejskiego. - Cały wyjazd był dokładnie zaplanowany i zrealizowany, udało nam się zwiedzić wiele ciekawych miejsc, a przede wszystkim pogłębiliśmy naszą wiedzę na temat I wojny światowej, a także historii i funkcjonowania Unii Europejskiej. Co więcej, mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności językowe w sytuacjach, w których język angielski był jedyną możliwością porozumienia się – podsumowano w relacji.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB