Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

OSN - co można, a co trzeba?

2016-04-21 15:39:48 (ost. akt: 2016-04-21 15:41:06)

Podziel się:

W kwietniu i maju na terenie gminy Czernice Borowe odbędą się szkolenia związane z tematyka terenów OSN. Organizuje je Terenowy Zespół Doradców Rolnych w Przasnyszu Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Jak już pisaliśmy, na Mazowszu znacznie urosła powierzchnia obszarów szczególnie narażonych na azotany pochodzenia rolniczego, z których odpływ azotu ze źródeł rolniczych do wód należy ograniczyć (tzw. OSN-ów). Na takich obszarach gospodaruje się nieco inaczej niż na „normalnych” terenach. Jest sporo ograniczeń i obostrzeń m.in. jeśli chodzi o terminy wykonywania zabiegów agrotechnicznych. Ponadto trzeba prowadzić odpowiednią dokumentację.

Powiększenie zasięgu OSN-ów tyczy się także w dużym stopniu gminy Czernice Borowe. Wcześniej rzecz dotyczyła obrębów miejscowości: Turowo, Skierki i Rostkowo. Natomiast rozporządzeniem nr 22/2015 dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie z 28 października 2015 r. ograniczenia objęły także: Borkowo-Boksy, Chojnowo, Chrostowo Wielkie, Czernice Borowe, Dzielin, Górki, Grójec, Jastrzębiec, Kownaty-Maciejowięta, Kuskowo, Jabłonowo, Miłoszewiec, Nałęcze, Obrębiec, Olszewiec, Pawłowo Kościelne, Pawłówko, Szczepanki, Węgra, Załogi, Zberoż, Zembrzus Wielki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB