Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Kolejny sukces dziewcząt z Zarąb

2016-04-21 15:43:27 (ost. akt: 2016-04-21 15:44:39)

Podziel się:

W hali sportowej ZSP w Przasnyszu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Przasnyskiego w piłce siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do rywalizacji stanęło osiem szkół powiatu przasnyskiego, które zostały podzielone na dwie grupy.

W grupie A znalazły się zespoły z Przasnysza, Chorzel, Krzynowłogi Małej, Nowej Krępy. Grupę B tworzyły drużyny z Zarąb, Leszna, Krasnego i Krzynowłogi Wielkiej. Organizator zadecydował, że w grupach mecze będą rozgrywane systemem ,,każdy z każdym”, natomiast półfinały będą grane „na krzyż”. Do półfinałów z każdej grupy awansowały po dwie najlepsze ekipy. Mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów.

Spotkania były bardzo wyrównane i stały na niezłym poziomie. Z grupy A do najlepszej czwórki awansowały dziewczęta z Nowej Krępy i Przasnysza, natomiast z grupy B grę w półfinale zapewniły sobie siatkarki z Zarąb i Leszna. Półfinał i finał to demonstracja siły i umiejętności gimnazjalistek z Zarąb, które w sposób zdecydowany najpierw wygrały z Przasnyszem (Zaręby – Przasnysz 2:0; 25:8, 25:10), a w finale również gładko pokonały Leszno (Zaręby – Leszno 2:0; 25:8, 25:12). Tymi zwycięstwami dziewczęta z Zarąb zapewniły sobie złoty medal i awans na zawody międzypowiatowe. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to piąty triumf gimnazjalistek z Zarąb w grach zespołowych w tej edycji mistrzostw powiatu przasnyskiego. W meczu o trzecie miejsce siatkarki z Przasnysza pokonały rówieśniczki z Nowej Krępy 2:0.

Klasyfikacja końcowa:
1. PG Zaręby
2. PG Leszno
3. PG Przasnysz
4. PG Nowa Krępa
5. PG Krzynowłoga Mała
6. PG Krzynowłoga Wielka
7. PG Krasne
8. PG Chorzele

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB