Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Z Duczymina do Dzierzęgi - nowym asfaltem

2016-04-23 17:36:45 (ost. akt: 2016-04-23 17:38:06)

Podziel się:

Wkrótce ruszy drugi etap przebudowy drogi gminnej relacji Duczymin – Dzierzęga-Nadbory (gm. Chorzele). Został już ogłoszony przetarg na te inwestycję.

Jak wygląda obecna sytuacja tej drogi? Urzędnicy z Chorzel opisali to tak: „Omawiana droga pełni funkcję podrzędną w powiązaniach komunikacyjnych powiatu przasnyskiego. Odbywa się po nich ruch lokalny generowany głównie przez mieszkańców przystającej zabudowy, związanej z produkcją rolną. Ze względu na bezpośrednie połączenie z drogą powiatową nr 3234W Stara Wieś – Chorzele, stanowi połączenie z siedzibą władz samorządowych w mieście Chorzele oraz powiatowych, tj. z miastem Przasnysz. Celem inwestycji jest poprawa infrastruktury komunikacyjnej gminy Chorzele. Na analizowanym odcinku stan nawierzchni drogowej należy uznać jako niedostateczny i niespełniający warunków technicznych dla tej klasy dróg, głównie ze względu na słabą konstrukcję nawierzchni jezdni (o ograniczonej nośności).

Szerokość pasa drogowego jest zmienna i wynosi 10 m ÷ 13,2 m przy szerokości jezdni 4 m ÷ 4,30 m”.
W ramach ogłoszonego przez urząd miasta i gminy przetargu, zaplanowane takie roboty, jak: wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni, ścinka poboczy oraz uzupełnienie żwirem, odnowa oznakowania pionowego. Wyłoniony wykonawca (oferty można składać do 4 maja) będzie miał na nie czas do końca września br.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB