Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

O przestępczości za PRL-u

2016-04-24 17:14:21 (ost. akt: 2016-04-24 17:16:44)

Podziel się:

Piotr Donefner uczestniczył w charakterze referenta w kolejnej ogólnopolskiej inicjatywie konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej.

Absolwent przasnyskiego Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej (z 2011 roku) obecnie studiuje na piątym roku historii na Uniwersytecie Warszawskim. We wrześniu ubiegłego roku (o czym pisaliśmy na łamach „Kuriera”) wygłosił referat na ogólnopolskiej konferencji IPN o ludziach i strukturach odpowiedzialnych w systemie władzy PRL za działania wobec środowisk twórczych, naukowych i dziennikarskich.

A niedawno, w dniach 11-13 kwietnia br., uczestniczył w charakterze referenta w kolejnej ogólnopolskiej inicjatywie konferencyjnej IPN, skupionej na ukazaniu przestępczości zorganizowanej w PRL na przestrzeni lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. - Ostatniego dnia, w panelu poświęconym perspektywie studiów przypadku, wygłosiłem wykład zatytułowany „’Czyn ten nie zawiera ustawowych znamion czynu zabronionego’. Sprawa przemytniczej działalności Władysława Rychłowskiego i okoliczności jej umorzenia przez wymiar sprawiedliwości PRL” – informuje Piotr Donefner.

Wystąpienie to, podobnie jak te prof. Andrzeja Rzeplińskiego, dr. Macieja Gurtowskiego oraz dr. Tomasza Pączka, zarejestrowane zostało przez kamery Pomorskiej Telewizji Narodowej i opublikowane na YouTube. Z informacji udzielonych przez organizatorów konferencji wynika, iż w najbliższym czasie na oficjalnym kanale gdańskiego IPN ukaże się kompletna relacja wideo, a na przełomie 2016 i 2017 roku nakładem Instytutu zostanie wydany tom ze wszystkimi referatami.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB