środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

O transporcie gminnym, gazownictwie

2016-04-26 14:31:58 (ost. akt: 2016-04-26 14:33:51)

Podziel się:

W spotkaniu uczestniczyło 42 sołtysów. Mieli oni okazję porozmawiać z przedstawicielką Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz poznać ofertę Banku Spółdzielczego w Przasnyszu.

W spotkaniu uczestniczyła także Beata Szczepankowska, która przedstawiła zebranym informacje ze swojej pracy w ostatnim czasie. Każdy z sołtysów mógł także zadać dowolne pytanie, czy też dopytać o sprawy swojego sołectwa.

-Za pośrednictwem sołtysów zostały przekazane ankiety do poszczególnych wiosek. Dotyczą one gazownictwa na terenie gminy Chorzele. Pracownicy urzędu przypomnieli także o obowiązujących przepisach dotyczących utrzymania porządku i czystości na terenie gminy. Sołtysi mogli też dowiedzieć się na czym polegać będzie projekt budowy systemu wczesnego ostrzegania przed zjawiskami katastrofalnymi na terenie gminy Chorzele. W ramach systemu zbudowana będzie gminna sieć syren alarmowych wraz z wyposażeniem- relacjonuje Monika Sobierajewska, rzecznik Urzędu Miasta i Gminy Chorzele.

W czasie spotkania sołtysi dowiedzieli się także, jakie szkody z powodu mrozów po-nieśli w tym roku rolnicy z terenu gminy i w jaki sposób mogą ubiegać się oni o odszkodowanie.
-Głos zabrał także Rafał Gotowiec z Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Chorzelach. Odpowiadał on na pytania sołtysów i notował informacje na temat problemów w poszczególnych wioskach (np. wywóz śmieci, wyrównywanie dróg). Zebrani dowiedzieli się również na czym ma polegać organizacja gminnego transportu publicznego na terenie gminy. Przedstawione zostały także informacje na temat wznowień granic i rozgraniczeń nieruchomości oraz program opieki nad bezdomnymi zwierzętami. Szczególną uwagę zwrócono by psy domowe nie były wypuszczane poza posesje – dodaje rzecznik prasowy.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Niezadowolony #1982297 | 89.230.*.* 26 kwi 2016 16:35

    Dosyć już paplania tylko o Chorzelach co z Przasnyszem do dupy z takimi radnymi powiatu którzy tylko myślą o własnej kieszeni. Przasnysz niedługo stanie się miastem starców bo młodzi wyjeżdżają za pracą do innych miast a radni nic na ten temat nie robią razem z starosta na czele.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz