środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Amerykańscy inwestorzy nie przystąpili do przetargu

2016-04-27 13:59:03 (ost. akt: 2016-04-27 14:01:41)

Podziel się:

Strefa w Chorzelach już praktycznię gotowa, aby przyjmować inwestorów. Jednak starostwu nie udało się rozstrzygnąć pozytywnie pierwszego przetargu na działkę w Chorzelach. Do przetargu nie przystąpił amerykański , tajemniczy inwestor, na którego tak mocno liczył zarząd powiatu. Nie wiadomi czy inwestor się wycofał, czy to technika negocjacyjna.

O sprawie dyskutowano na środowej sesji 20 kwietnia. Gdzie radni opozycyjnie zwrócili uwagę, że ciągle mówi się o tajemniczym inwestorze bez nazwy.
- My jako radni nie rozumiemy tego co to za inwestor zagraniczny, ciągle zarząd podkreśla to, że dane są objęte tajemnicą. Nie rozumiemy tego my, i nie rozumieją mieszkańcy, nie jest to wystarczająco transparentne – mówił Krzyszof Bieńkowski, radny powiatowy z PiS.
- Nadal mamy nadzieję, że przy kolejnych przetargach pozyskamy inwestorów, którzy zwiększą ofertę miejsc pracy i jakość życia naszych mieszkańców. Inwestorzy, którzy w ostatniej chwili zdecydowali o nie przystępowaniu do przetargu sygnalizują, że będą rozważać udział w kolejnych przetargach. Obecnie jednak potrzebują dodatkowego czasu do namysłu. Jeden duży inwestor zasygnalizował, że pojawiła się nowa propozycja lokalizacji fabryki, którą musi rozważyć. Działka nie jest wprawdzie tak dobrze urządzona jak na naszej strefie, ale jest lepiej położona, przy autostradzie i w sąsiedztwie dużego miasta – wyjaśnia Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Rozmawiają z kancelariami
Zainteresowanie działkami na strefie w Chorzelach jak przekonuje zarząd jest .
- Inny inwestor warunkuje budowę zakładów podpisaniem bardzo trudnej umowy o gwarancjach powiatu dot. dostaw gazu, prądu, uruchomienia kolei, przebudowy dróg itp. Inwestorów reprezentują bardzo silne kancelarie prawne i agencje nieruchomości z Europy i z USA. Propozycje zawarte w takiej umowie są na tyle trudne, że naszym zdaniem łatwiej będzie doprowadzić do wybudowania tej wrażliwej infrastruktury niż podpisać zaproponowane umowy. Z nami kontaktują się kancelarie prawne w imieniu tych inwestorów i znamy nazwy tych kancelarii – wyjaśniał starosta.

Starostwo nie rezygnuje jednak ani z dalszych poszukiwań inwestorów, ani z dużych planów inwestycyjnych i społecznych.
- Musimy jednak zwolnić tempo ich wdrażania, aby nie stworzyć nadmiernego ryzyka dla finansów powiatowych – tłumaczy Szczepankowski.
Kasa przeleciała koło nosa
Sprzedaż tej działki byłby ogromnym zastrzykiem pieniędzy dla budżetu powiatu przasnyskiego.

Ze sprzedażą tej działki wiązaliśmy nadzieję na wiele inwestycji powiatowych we wszystkich gminach powiatu. Za środki pozyskane ze sprzedaży moglibyśmy przebudować na terenie każdej gminie co najmniej jeden ciąg drogowy i wyremontować uszkodzenia drogowe, zakończyć przebudowę wszystkich ulic powiatowych w Przasnyszu. Zamierzaliśmy zaproponować WR budowę zbiornika retencyjnego w Przasnyszu i w Chorzelach. Zbiorniki te zostały przez starostwo zgłoszone do centralnych planów inwestycyjnych. Mielibyśmy na ich budowę większe szanse, gdyby powiat mógł zapewnić pewien wkład lokalny. W Przasnyszu chcielibyśmy wybudować też niewielką salę koncertową dla dobrze rokującej szkoły muzycznej. Mieliśmy zamiar poprawić komfort i jakość pracy we wszystkich szkołach, w szpitalu, domach pomocy społecznej – mówił Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Niezadowolony #1982876 | 89.230.*.* 27 kwi 2016 15:17

    Ten Amerykański inwestor to miał podobno inwestować w strefie przasnyskiej a nie w chorzelskiej tak było mówione na początku o tym tajemniczym inwestorze. A pan starosta to coś kręci najpierw strefa w Przasnyszu a teraz Chorzele. Właśnie ze tylko strefa w Chorzelach się rozwija a przasnyska tylko małe zakładziki a te większe jak zwykle w Chorzelach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz