Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Ponad 300 gimnazjalistów odwiedziło ZSP

2016-04-27 15:03:50 (ost. akt: 2016-04-27 15:04:34)

Podziel się:

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mjra Henryka Sucharskiego w Przasnyszu odbyły się dni otwarte. Do placówki we wtorek, 12 kwietnia przyjechało ponad 300 gimnazjalistów. Duża reprezentacja pojawiła się z Czernic Borowych, Krzynowłogi Małej i Przasnysza.

- Przekonywaliśmy uczniów do tego, aby wybrali właśnie naszą szkołę. Ze szczególnym uwzględnieniem kierunku gastronomicznego. To właśnie specjalnie dla naszych gości nasi uczniowie z technikum żywienia przygotowali wiele smakołyków. Otworzyliśmy także nasze pracownie aby odwiedzający mogli dosłownie od kuchni zobaczyć jak wygląda nauka na tym kierunku – relacjonuje Aldona Włodarczyk, nauczyciel przedmiotów gastronomicznych.
Uczniowie mogli wymienić się doświadczeniami ze starszymi kolegami a także obejrzeć prezentację multimedialną, w której wskazano zawody przyszłości na rynku pracy. Dużą ciekawostką były stanowiska z rzeźby w owcach - carving. W przygotowanie tego dnia włączyli się wszyscy nauczyciele z gastronomicznych kierunków kształcenia. To pod ich czujnym okiem powstały desery, ciasta, ciasteczka, smakołyki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB