środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Zawalczymy o honorowy tytuł Stolicy Księstwa Mazowieckiego

2016-04-28 15:23:32 (ost. akt: 2016-04-28 15:24:14)

Podziel się:

Na konferencji prasowej poznaliśmy przasnyską drużynę, która weźmie udział w turnieju miast na szlaku książąt mazowieckich 2016. Zespół nie ma jeszcze nazwy ale za to posiada ducha do walki o tytuł.

W skład przasnyskiej drużyny wchodzą: Waldemar Trochimiuk, Hubert Kwiatkowski, Agnieszka Mioduszewska, Olga Frączek, Cezary Pykała, Piotr Jeronim, Jarosław Szmulski, Jan Chmielewski (skład drużyny nie jest stały i podlega rotacji)
Jeden z turniejów odbędzie się podczas Jarmarku Staropolskiego organizowanego na przasnyskim rynku 21 maja. Przasnysz m.in. słynął z piwowarów w związku z tym jedną z konkurencji będzie noszenie piwa. Liczy się czas i zawartość w kuflu. - Mamy mocną drużynę i będziemy chcieli powalczyć o tytuł – dodaje Waldemar Trochimiuk, burmistrz miasta Przasnysz.

Cóż kryję się za ideą turnieju. W siedmiu malowniczych miejscach odbędą się zawody, które dostarczą nietuzinkowych emocji zarówno widzom jak i uczestnikom.
- Przedstawiciele mazowieckich miejscowości, zmierzą się w konkurencjach stylizowanych na średniowieczne rywalizując zarówno na czas jak i w walce bezpośredniej. Punkty zdobyte w każdych zawodach będą liczyły się do punktacji ogólnej. Zwycięzca całego cyklu zostanie nagrodzony tytułem Honorowej Stolicy Księstwa Mazowieckie AD 2016 – wyjaśnia Daniel Sukiniewicz, projektant i koordyntor Szlaku Książąt Mazowieckich.

Organizatorzy zachęcają do tego aby podążać za cyklem turniejów i śledzić zmagania drużyn
- Każdy kto będzie chciał poczuć dreszcz emocji i ducha rywalizacji będzie mógł zgłosić drużynę i wziąć udział w zawodach. Podczas trwania turnieju będzie prowadzona oddzielna klasyfikacja dla zespołów i osób indywidualnych – tłumaczy koordyantor.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB