Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Nowy sprzęt i wyburzanie ścian

2016-04-28 15:25:56 (ost. akt: 2016-04-28 15:27:19)

Podziel się:

Szpitalny odział ratunkowy przyjmuje rocznie ponad 6 tysięcy pacjentów, również tych w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Pomagają ludziom 24 godziny na dobę. Pojawiła się szansa na remont przasnyskiego oddziału ratunkowego.

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu na koniec marca złożył w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska projekt pn.: „Poprawa dostępności i jakości świadczeń zdrowotnych poprzez unowocześnienie SOR w SP ZZOZ w Przasnyszu”. Projekt opiewa na łączna kwotę 3 203 454,06 zł w tym dofinansowanie z UE 2 562 763,25 zł Wkład własny zabezpiecza powiat przasnyski w kwocie 633 032,81 zł natomiast pozostałe środki to koszty własne SP ZZOZ w Przasnyszu.

Poprawa jakości

Projekt ma na celu poprawienie jakości zakresu usług świadczonych przez szpital,
a także znaczne ulepszenie efektywności ich udzielania co jest bardzo istotne przy ratowaniu życia i zdrowia ludności. - Zakres przedsięwzięcia obejmuje dwa etapy: modernizacja SOR – polegająca na wyburzeniu ścian w części łóżkowej resuscytacyjnej i obserwacyjnej, która wynika z potrzeby lepszego dostępu do pacjenta oraz możliwości ich obserwacji. Ponadto zostaną wykonane pozostałe drobne roboty umożliwiające lepszą dostępność do świadczonych usług medycznych i zakup sprzętu medycznego – m.in. respiratorów, defibrylatorów, laryngoskopów, pomp infuzyjnych, kardiomonitorów, zestawów łóżkowych intensywnej terapii itp. - informuje Jerzy Sadowski, dyrektor przasnyskiego szpitala. Planowane rozstrzygnięcie projektu przez Ministerstwo Zdrowia to 29 lipca br., natomiast realizacja inwestycji planowana jest do 31 grudnia 2017 roku.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB