Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Politechnika Warszawska projektuje bazę naukowo – badawczą w Przasnyszu

2016-04-29 17:21:18 (ost. akt: 2016-04-29 17:23:41)

Podziel się:

Politechnika Warszawska projektuje swoją bazę laboratoryjno – naukową na bazie starych warsztatów szkolnych ZSP przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu. Prace trwają w ramach innowacyjnego projektu pn. „Terenowy poligon doświadczalno-wdrożeniowy w powiecie przasnyskim”. Projekt złożyli partnerzy: Starostwo Powiatowe w Przasnyszu, Politechnika Warszawska, Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie oraz Wyższa Szkoła Języków Obcych w Świeciu. Planowany koszt projektu wynosi 131 milionów złotych. Projekt jest przewidziany do współfinansowania ze środków UE.

Projekt badawczo-wdrożeniowy w Powiecie Przasnyskim zakłada współfinansowanie ze środków UE. Został zaakceptowany przez poprzedni rząd i wpisany przez marszałka województwa mazowieckiego, po aprobacie Ministerstwa Rozwoju i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego do tzw. Kontraktu Terytorialnego. Dokument zaakceptowała też Komisja Europejska. Obecnie nad projektem mocno pracuje Politechnika Warszawska.

-Projekt jest ponownie rozpatrywany przez nowy rząd. Nie wiemy jeszcze, jakie opinie w tej sprawie otrzyma Zarząd Województwa Mazowieckiego informuje Sławomir Czaplicki, zastępca dyrektora wydziału rozwoju gospodarczego, rynku pracy, promocji, rolnictwa i ochrony Środowiska. Dodał, że przedsięwzięcie przewidziane jest do realizacji w trzech lokalizacjach: w Przasnyszu (ul. Mazowiecka), na terenie strefy gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza oraz strefy gospodarczej w Chorzelach. Będzie wdrażany na bazie budowli i gruntów będących własnością powiatu przasnyskiego.
- Mamy nadzieję, że zaakceptowany przez poprzedni rząd projekt, znajdzie uznanie również u nowego rządu. Prace są na tyle zaawansowane, ze Politechnika Warszawska nie czekając, projektuje laboratoria na bazie starych warsztatów szkolnych przy ulicy Mazowieckiej w Przasnyszu. Wygląda to imponująco, a to tylko element całości. Oby nowy rząd nie zmienił decyzji. Przasnysz i powiat przasnyski zyskają nowe obiekty oraz możliwości wdrożenia wyników badań naukowych przez firmy w PSG – podsumował zastępca dyrektora.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB