Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Zaśpiewajmy razem na Przasnyskim Rynku

2016-05-06 12:39:19 (ost. akt: 2016-05-06 12:40:40)

Podziel się:

Nową, kolejną już w dziedzinie muzycznej inicjatywą na Festiwalu Fabryka Światła będzie powołanie Chłopięcego Chóru Festiwalowego pod kierunkiem Rafała Witkowskiego.

W ubiegłym roku Międzypokoleniowy Chór Festiwalowy bardzo efektowanie zaprezentował się, po kilku miesiącach pracy, na koncercie festiwalowym w Farze Przasnyskiej, wykonując wielogłosowe utwory maryjne, m.in. współczesnego kompozytora polskiego Henryka Mikołaja Góreckiego, przed występem Zespołu Trebunie-Tutki i Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego.

W 2016 roku we wrześniu na scenie plenerowej Festiwalu Fabryka Światła pragniemy doprowadzić do debiutu nowo powstałego w Przasnyszu chóru chłopięcego. W tym celu w kwietniu rozpoczną się niedzielne próby w salach Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu. W czerwcu planowane są dwa dwudniowe warsztaty z udziałem pedagogów znanego zespołu Chóru Stuligrosza - Poznańskie Słowiki. W Poznaniu Słowiki zaczęły śpiewać w 1939 roku razem ze Stefanem Stuligroszem w dwóch kościołach. Dzisiaj swoją siedzibę mają w Filharmonii Poznańskiej i są najsłynniejszym chórem chłopięco-męskim w Polsce. Wszystko jest możliwe także w Przasnyszu. Wspólne śpiewanie to rozwój osobowości człowieka i jednocześnie przecież świetna zabawa.

Do udziału w chórze zapraszamy chłopców w wieku 8-9 lat dysponujących głosem i słuchem muzycznym oraz chęcią uczestniczenia w wydarzeniach Festiwalu Fabryka światła Przasnysz 2016 .

Dla sumiennych młodych chórzystów organizatorzy Festiwalu przewidują oryginalne upominki.
W niedzielę 8 maja o godz. 14.00 w salach Szkoły Muzycznej I stopnia w Przasnyszu przy ulicy Sadowej 5. odbędzie się przesłuchanie kandydatów do chóru i próba. To spotkanie rekrutacyjne poprowadzi Rafał Witkowski - organista Przasnyskiej Fary.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB