Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szansa na energię odnawialną w gminie

2016-05-10 13:06:06 (ost. akt: 2016-05-10 13:07:49)

Podziel się:

Tuż przed rozpoczęciem długiego majowego weekendu w Urzędzie Gminy w Krzynowłodze Małej odbyło się spotkanie z mieszkańcami poświęcone możliwościom montażu instalacji odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach indywidualnych.

Na zaproszenie jednej z warszawskich firm odpowiedziało ponad 50 mieszkańców gminy, którzy chcieli zapoznać się z możliwościami pozyskania dofinansowania do instalacji paneli fotowoltaicznych, służących do produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Fotowoltaika to technologia pozwalająca na zamianę energii słonecznej w prąd elektryczny, który ma wszechstronne zastosowanie m.in. do oświetlania domów, ale także ogrzewania czy chłodzenia. Instalacja fotowoltaiczna staje się nowoczesną, modną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywą zasilania. Tym bardziej że teraz montaż takich paneli czy też kolektorów słonecznych może odbywać się ze znaczącą dotacją dla mieszkańców gminy, sięgającą 80% całości inwestycji.

Projekt umożliwi zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańca, jak również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, co zdecydowanie poprawi jakość powietrza, przynajmniej częściowo uniezależni mieszkańców od sieci energetycznej, a przede wszystkim przyniesie wysokie oszczędności w postaci mniejszych rachunków za prąd.

Na środowym spotkaniu przedstawiono zasady działania instalacji, możliwości montażu oraz kwestie dotyczące uczestnictwa w projekcie. Osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki muszą tylko złożyć ankietę i wyrazić wolę uczestnictwa w programie. Ankiety i oświadczenia należy pozostawić w siedzibie Urzędu Gminy.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB