Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Historyczny brąz

2016-05-10 13:12:52 (ost. akt: 2016-05-10 13:13:35)

Podziel się:

W hali sportowej Gimnazjum nr 1 w Ostrołęce przy ulicy Hallera 12 odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w Piłce Siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych.

Do rywalizacji stanęło sześć szkół, które w swoich powiatach zajęły pierwsze miejsca. Organizatorem turnieju był Zarząd SZS w Ostrołęce. Na odprawie trenerów uzgodniono, że drużyny zostaną podzielone na dwie grupy. I tak w grupie ,,A” obok gospodyń znalazły się drużyny z Czerwina i Zarąb, zaś w kolejnej do mistrza z tamtego roku zespołu Wyszkowa dolosowano drużyny z Nura i Karniewa.
Większość meczy była bardzo emocjonująca. Wszystkie zespoły prezentowały podobny poziom wyszkolenia, przez co mecze były bardzo wyrównane i trzymały w ogromnym napięciu zarówno zawodników, jak i trenerów do ostatniego gwizdka sędziego.

Reprezentantki naszego powiatu najpierw pokonały dziewczęta z Czerwina, a następnie musiały uznać wyższość gimnazjalistek z Ostrołęki. Jedno zwycięstwo w grupie wystarczyło, aby siatkarki z Zarąb zawalczyły o wejście do finału. W tym spotkaniu po przeciwnej stronie siatki stanęły dziewczęta z Wyszkowa. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Oba zespoły grały ambitnie, zdobywając punkt za punktem. W końcówce pierwszej partii nasze reprezentantki miały piłkę setową, ale niestety bardziej doświadczone zawodniczki z Wyszkowa, grające na co dzień w lidze wyszły z tej trudnej sytuacji ,,z tarczą” wygrywając 26:24. W drugim secie podłamane gimnazjalistki Zarąb musiały uznać wyższość rywalek przegrywając (14:25).

W meczu o trzecie miejsce reprezentantki naszego powiatu spotkały się z siatkarkami z Karniewa. Spotkanie to było widowiskiem jednego aktora – gimnazjalistek z Zarąb. Pewne przyjęcie, obrona i atak spowodowały zdecydowaną przewagę naszych dziewcząt, o czym świadczy także wynik 2:0 (25:13, 25:13).
Trzeba podkreślić, że był to historyczny dzień dla zarębskiej piłki siatkowej, gdyż po raz pierwszy dziewczęta zdobyły brązowy medal na tego typu rozgrywkach. Pochwalić trzeba nasze reprezentantki także za to, że walczyły ambitnie i nie przestraszyły się swoich rywalek, które doświadczenie zdobywają na co dzień na ligowych parkietach.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB