Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Czy pobiją rekord?

2016-05-11 13:45:37 (ost. akt: 2016-05-11 13:46:25)

Podziel się:

Ponad 300 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Przasnyszu czytało wspólnie "Potop" polskiego noblisty. Uczniowie postanowili oddać cześć swemu patronowi próbą pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu jego utworów.

Okazja do tego była dobra - po pierwsze, rok 2016 został ustanowiony rokiem Henryka Sienkiewicza, wybitnego pisarza, po drugie, właśnie mija 170. rocznica jego urodzin.

Wspólne czytanie dzieł Noblisty odbyło się 5 maja o godzinie 10:00. Szkoły, które zgłosiły się do bicia rekordu, zaczęły czytać ten sam fragment z Potopu.
W przasnyskiej "dwójce" czytało jednocześnie około 300 osób- uczniowie, nauczyciele.

-Wydarzenie zgodnie z procedurą było nagrywane, była również osoba z zewnątrz, która obserwowała cały przebieg. Jeszcze nie wiemy, czy pobiliśmy rekord, ponieważ cała procedura została dopiero uruchomiona – mówi szkolny koordynator bicia rekordu Anna Kaczyńska, nauczycielka języka polskiego.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, które znajdujące się w miejscu narodzin pisarza. Od początku swojego istnienia stawia sobie za cel propagowanie życia i twórczości noblisty. W 2016 roku muzeum w szczególny sposób chce uczcić, organizując sesję naukową, festiwale literackie.
Kapituła rekordu Guinnessa wyda decyzję, czy rekord został ustanowiony i wyślę decyzję do Muzeum.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB