środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

2 miliony dofinansowania

2016-05-12 13:49:19 (ost. akt: 2016-05-12 13:50:51)

Podziel się:

Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicach Borowych otrzymała niemal 2 miliony zł dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na rozbudowę swojej siedziby oraz remont i wyposażenie pomieszczeń w dworku w Chojnowie. Prace w bibliotece w Czernicach Borowych mają obejmować wykonanie piętra budynku i remont istniejących pomieszczeń. Poza tym zostaną zakupione elementy wyposażenia placówki.

W dworku w Chojnowie zaś będą wyposażone pomieszczenia użyczone bibliotece na prowadzenie działalności kulturalnej i edukacyjnej (mają się w nich odbywać m.in. spotkania regionalne, wieczorki poetyckie, lekcje historii z wykorzystaniem znajdujących się tam muzealiów). W planach jest też utworzenie kawiarenki bibliotecznej. Dodatkowo zostanie zagospodarowany teren wokół dworku i odtworzony zabytkowy układ zieleni. Wszystkie wymienione prace powinny być zrealizowane do 2018 r.

Na realizację projektu „Rozbudowa, remont i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych oraz remont i wyposażenie pomieszczeń użytkowanych przez bibliotekę w miejscowości Chojnowo” GBP otrzymała w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (priorytet 2: Infrastruktura bibliotek 2016-2020) dofinansowanie w wysokości 1 999 326,00 zł.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB