Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Sportowo i historycznie

2016-05-12 14:03:33 (ost. akt: 2016-05-12 14:08:06)

Podziel się:

W połowie kwietnia na boisku ,,Orlik 2012” przy ul. Sadowej 5 z okazji 1050 - lecia Chrztu Polski odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców szkół podstawowych.

Do zawodów zgłosiły się 3 zespoły, które nazwy swoich drużyn przyjęły od plemion zamieszkujących tereny przed powstaniem państwa polskiego. Ekipy Polan, Biebrzan i Wiślan grały systemem ,,każdy z każdym” mecz i rewanż.
Turniej stał na wysokim poziomie. Wszyscy młodzi piłkarze zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne. Pokazali wiele atrakcyjnych i składnych akcji. W każdym meczu było wiele emocji i zaskakujących zwrotów sytuacji. O losach meczu często decydował przysłowiowy ,,łut” szczęścia. Wśród uczestników nie zabrakło także woli walki oraz ducha sportowego. Ostatecznie po rozegraniu sześciu meczy zwyciężyło ,,plemię” Biebrzan przed Wiślanami i Polanami. Młodzi piłkarze podczas rozgrywanych meczy dopingowali się nawzajem, co sprawiało, że wśród nich panowała miła i sportowa atmosfera. Miło było patrzeć, jak rywalizują ze sobą, a jednocześnie tworzą jedną, wielką historyczno-piłkarską rodzinę. Po ostatnim meczu animatorzy orlika Tomasz Krynicki i Jolanta Nowak uhonorowali wszystkich uczestników turnieju nagrodami rzeczowymi.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB