Niedziela, 24 września 2017. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Derby powiatu dla Orzyca

2016-05-13 14:22:34 (ost. akt: 2016-05-13 14:23:52)

Orzyc Chorzele pokonał 2-1 Mazowsze Jednorożec w meczu na szczycie A-klasy rozegranym w Chorzelach w ramach 20 kolejki. Lider okazał się skuteczniejszy. Wynik mógłby być inny, gdyby goście wykazali się lepszym wykończeniem stwarzanych sytuacji.

Orzyc jest liderem A-klasy z 47 punktami na koncie i przewaga 4 oczek nad GKS Strzegowo. Mazowsze zajmuje miejsce trzecie ze stratą 6 punktów. W niedzielę Orzyc zagra na wyjeździe z Gladiatorem Słoszewo, a Mazowsze podejmie na własnym terenie Gryf Kownaty Żędowe.
Dwie sytuacje Piotraka
Mazowsze mogło ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyć w pierwszej połowie. Z trzech dogodnych sytuacji bramkowych, zespół trenera Artura Piotraka wykorzystał tylko jedną. W drugiej połowie gra się wyrównała i obydwa zespoły stworzyły sobie kolejne sytuacje. Mazowsze nadal raziło nieskutecznością, jak w 90 minucie, gdzie z metra zawodnik z jednorożca nie trafił do bramki. Orzyc też miał swoje szanse. Kacper Rejs trafił w słupek i zmarnował sytuację sam na sam. Gospodarze wykorzystali jednak dwie sytuacje i to wystarczyło, by pokonać Mazowsze. Gole dla gospodarzy padły po stałych fragmentach gry. Jeden z rzutu karnego, drugi po rzucie rożnym. Jednorożanie nie zasłużyli na porażkę, ale taka jest piłka nożna. Liczy się to, co wpadnie do bramki.

Mazowsze: Łukasiak - K.Antosiak, Bors, Piotrak, Jaśkiewicz - Jabłoński ( 85”Krajewski ), Wilga, Wątkowski, R.Skała ( 70” Kardaś ), Żabiński - D. Skała