Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Dewastują przedszkole

2016-05-13 14:28:53 (ost. akt: 2016-05-13 14:48:30)

Podziel się:

Gdy pedagodzy i dzieciaki wychodzą z przedszkola nr 1 w Przasnyszu na teren placówki wchodzą wandale. Ostanie zdarzenia spowodowały, że cierpliwość dyrekcji i władz miasta się skończyła. Przyniesiona kanapa na plac przedszkola, porozbijane butelki - sprawa trafiła na policję.

Przedszkole po tym, jak ostatni pracownicy wyjdą z budynku zamienia się w miejsce schadzek. Na plac przy przedszkolu ostatnio została przyniesiona stara wersalka. W ociepleniu budynku ktoś wydłubał potężne dziury i połamał ławkę. Na drewnianych zabawkach zostały wyryte różne napisy. Na ścianach pojawiło się graffiti - zresztą bardzo nędznej jakości. Na oknach są ślady podpaleń.

- Dziwne jest to, że żaden mieszkaniec osiedla nie zwrócił uwagi na to co się dzieje i nie zawiadomił policji. Aktualnie w ręce policjantów zostało przekazane nagranie z monitoringu – wyjaśnia Waldemar Trochimiuk, burmistrz Przasnysza.
Sprawą oburzona jest również dyrekcja jak i cała rada pedagogiczna przedszkola.
- W związku z dewastacją, zaśmiecaniem i nielegalnym przebywaniem na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 1 im. M. Kownackiej w Przasnyszu osób niepowołanych zwracam uwagę, że zabrania się przebywania na ogrodzonym i zamkniętym obszarze należącym do przedszkola. Na budynku znajdują się kamery, które monitorują plac i rejestrują wszystkie zdarzenia. Przebywanie po zamknięciu przedszkola na jego terenie będzie zgłaszane i kierowane na policję w celu dalszego postępowania. Z tymi zachowaniami sobie nie poradzimy prosimy mieszkańców osiedla o wsparcie naszych działań i interwencję w razie zaobserwowania niepożądanych osób na terenie przedszkola – apeluje dyrektor przedszkola Joanna Węglicka.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB