Poniedziałek, 17 grudnia 2018. Imieniny Jolanty, Łukasza, Olimpii

Współpracują z wyższymi uczelniami

2016-05-14 08:00:00 (ost. akt: 2016-05-13 14:59:25)

Podziel się:

Dni Otwarte w Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Przasnyszu były wyjątkową okazją, dla gimnazjalistów na obejrzenie budynku szkoły, rozmowy z nauczycielami i zapoznanie się ofertą edukacyjną.

Przyszli uczniowie mogli poznać ofertę, jaką zaprezentowało tego dnia Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Przasnyszu. Nie zabrakło eksperymentów w pracowni chemicznej czy pokazów ratownictwa przedmedycznego. Swoje stanowisko miała także grupa rekonstrukcyjna.

Uczniowie zapoznali się także ze zmianami w ofercie dydaktycznej: W klasie biologiczno – chemicznej będą uczyć się dodatkowo biologii medycznej, a w klasie matematyczno – fizycznej poznają tajniki fizyki teoretycznej i doświadczalnej. Zmiany czekają także klasę humanistyczno – prawna, Na tym profilu pojawią się elementy prawa i historia prawa - przedmioty bardzo często spotykane na uczelniach wyższych, przede wszystkich na kierunkach prawniczych i administracyjnych.
Liceum ciągle współpracuje z Wojskową Akademią Techniczną, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, a także Uniwersytetem Warszawskim i UMK w Toruniu. Cyklicznie odbywają się w tej placówce spotkania z wykładowcami uniwersyteckimi, a także prowadzone są lekcje otwarte, wyjazdowe oraz różnego typu warsztaty.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB