Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Aktywność i dobra zabawa

2016-05-21 11:31:08 (ost. akt: 2016-05-21 11:32:37)

Podziel się:

Majowy Nordic Walking – to akcja Nadleśnictwa Przasnysz, która odbyła się w niedzielę 15 maja. To impreza dla osób, które nigdy wcześniej. Mimo dużego wiatru nie zabrakło fanów tej dyscypliny sportu. Leśnictwo Przejmy ma też swój urok, który przyciąga miłośników spędzania wolnego czasu w plenerze.

To była wyjątkowa okazja dla osób, które nigdy wcześniej nie chodziły z kijkami i chciały rozpocząć swoją przygodę z nordic walkingiem. Osoby, które już chodzą z kijkami mogły pod czujnym okiem poprawić technikę. Odbyło się spotkanie z policją, na którym rozmawiano o pieszych w ruchu drogowym „B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony”. Uczestnicy po krótkiej rozgrzewce z instruktorem wyszli na trasę ok 2 km (wszyscy uczestnicy) zaś dla wytrwałych przemarsz trasą 5 km. Na ponad 30 osobową grupę czekało ognisko i konkursy oraz loteria.
Wbrew pozorom marsz z kijkami nie jest to taki łatwy. Dobra technika wymaga precyzyjności w ruchach i opanowania balansu swojego ciała.
- Warto pamiętać, że prawidłowa wysokość kija to taka, która tworzy kąt prosty w zgięciu ramion. Prawidłowy krok rozpoczyna się od pięty, potem idzie na środstopie i palce. Choć wydaje się to oczywiste, często uczestnicy chodzą w niewłaściwy sposób. W trakcie marszu kijki wbijamy w ziemię pod kątem 40 st. za siebie - precyzuje instruktorka.

Większość uczestników nie była tu pierwszy raz. Mają też za sobą pierwsze marsze.
- To fajna zabawa, a jednocześnie ukłon dla zdrowia, bo przy marszu z kijkami pracuje przecież całe ciało - mówi jedna z uczestniczek.
Nordic Walking to sport dla każdego. Nie wymaga szczególnej formy, zacząć można właściwie od razu. Pozwala szybko usprawnić formę, a na wyprawy warto zabrać kogoś do towarzystwa.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB