Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Jak pozyskać nawet 800 tys. złotych

2016-05-23 13:36:58 (ost. akt: 2016-05-23 13:37:59)

Podziel się:

W Wyższej Szkole Języków Obcych w Świeciu Wydział Zamiejscowy w Przasnyszu odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie z Parkiem Naukowo-Technologicznym w Łomży,  które odbyło się 13 maja w siedzibie przasnyskiej uczelni . Tematem spotkania było pozyskanie bezzwrotnych dotacji do 800.000 zł na startup.

Jest to kompleksowo przygotowany program, który tworzy cały ekosystem, budując sieć powiązań młodych przedsiębiorców z władzami samorządowymi, doświadczonymi przedsiębiorcami, uczelniami oraz  instytucjami otoczenia biznesu. W działania zostali zaangażowani zewnętrzni eksperci, specjaliści w danej dziedzinie technologicznej, a także inne instytucje otoczenia biznesu.

- Innowator ma szansę w krótkim czasie przejść drogę od niedoświadczonego pomysłodawcy do świadomego swoich możliwości rynkowych pioniera, który działa na skalę globalną! Każdy ma możliwość aplikowania do projektu. Tylko 60 pomysłów znajdzie się w realizacji. Wystarczy złożyć wniosek. Termin mija 31 maja. Pomysły, które wejdą do pomysłu maksymalnie przez 10 miesięcy otrzymają pomoc, prawną, księgową, koszty czynszu – mówi Krzysztof Fabiszewski z Parku Naukowo – Technologicznego w Łomży.

Każdy pomysł trafia na maksymalnie 10 miesięcy do inkubacji. Pomysłodawca musi zarejestrować dowolną spółkę prawa handlowego. Po tym okresie po złożeniu wniosku może otrzymać dofinansowanie od 50 tys. złotych do 800 tys. złotych. Wkład własny wynosi 15% otrzymanej kwoty. Pomysłodawca nie może ukończyć 35 roku życia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB