środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Uwaga na oszustów

2016-05-28 12:00:00 (ost. akt: 2016-05-27 15:29:44)

Podziel się:

Przekazujesz odzież potrzebującym? Sprawdź, w czyje ręce ona trafia. Prezes PCK Ryszard Bruździak przestrzega przed oszustami, którzy pod pretekstem pomocy potrzebującym zbierają ubrania. Do naszej redakcji przyszedł również oburzony mieszkaniec, który nie doczekał się odbioru przygotowanej odzieży.

- Ostatnio w naszym mieście pojawiły się ulotki, które zachęcały mieszkańców, aby przejrzeli swoje szafy. Firma prosił o wystawienie o konkretnej godzinie worków przed posesją. Rzeczy miały trafić do potrzebujących dzieci. O omówionej godzinie wystawiłem worki z rzeczami, postanowiłem, że poczekam, aż panowie odbiorą te rzeczy i nie doczekałem się. Próbowałem się również dodzwonić pod numer na ogłoszeniu, niestety bezskutecznie – mówi mieszkaniec Przasnysza.

Prezes PCK Ryszard Bruździak, podkreśla, że jego organizacja również zbiera odzież dla potrzebujących, ale nie należy jej mylić z oszustami.
- W naszym przypadku oddający mają pewność, że ich rzeczy nie trafią do ciucholandu. Odbieramy rzeczy, które nadają się do użytku, przekazujemy je do placówek opieki. Niestety docierają do nas niepokojące sygnały o firmach, które zbierają odzież. Jeśli ktoś zadzwoni do PCK, będzie miał pewność, że rzeczy trafią w dobre ręce. Na odbiór odzieży umawiamy się indywidualnie - mówi Ryszard Bruździak.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB